АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Електрониката във вагоните е доста, а поддръжката изисква редовна и качествена профилактика, добави той и съобщи, че есента се очаква да пристигне екип от „Дойче бан“, който да проведе обучение за поддръжката на вагоните.
Пазар Германия е ключов за българския здравен туризъм, защото повече от 20 милиона души годишно използват възможностите за извънболнична профилактика в страната и чужбина, осигурена им от здравноосигурителните им застраховки.
Програмата за едно лице е с продължителност 10 дни, като цената на нощувките и частична помощ за храна в размер на 8.00 лв. за всеки ден от престоя се поема от средствата на ДОО. Всяко лице, за сметка на бюджета на ДОО, има право да ползва само за едно заболяване до четири основни диагностични и терапевтични процедури дневно.
От 2 април т.г. започна изпълнението на програмата за профилактика и рехабилитация за 2021 г. За нейната финансова реализация в Закона за бюджета на Държавното обществено осигуряване (ДОО) за 2021 г. са предвидени 22 103 061 лв.
През 2018 година средно в ЕС държавните и частните разходи за профилактика са 2,8 процента от общите разноски за здраве. Най-висок дял се наблюдава в Италия (4,4 процента) и Финландия (4 процента). В България показателят е колкото средното за ЕС равнище - 2,8 процента.
В Германия в момента има 109 задължителни здравно-осигурителни каси. Над 73 милиона са здравноосигурените в GKV. Повече от 20 милиона души годишно използват възможностите за извънболнична профилактика в страната и чужбина. Месечната здравна осигуровка е около 230 евро.
За нейната финансова реализация в Закона за бюджета на Държавното обществено осигуряване (ДОО) за 2020 г. са предвидени 20 103 061 лв. Очаква се около 45 000 лица да ползват парични помощи за профилактика и рехабилитация.
От 1 до 12 април митниците по цялата страна са пуснали за износ стоки за профилактика и контрол на епидемията на обща стойност 16,56 млрд. юана. Това подчертава важната роля, която играят произведени в Китай медицински стоки в глобалната борба с епидемията.
По време на ремонтната кампания, започнала на 1 май, бяха изпълнени планираните работи по ремонт и профилактика на оборудването и системите на блока и бе извършено презареждане на реактора със свежо ядрено гориво.
ТЕЦ "Бобов дол" напълно е спрял работа в петък вечерта. Това съобщи за БНР изпълнителният директор на дружеството инж. Емил Христов. Причините са профилактика и ниската цена на тока през последните дни.