АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Американските птицевъди възнамеряват да дадат своя принос, за да намалят текущите силно променливи цени на яйцата, като продадат около 400 милиона излишни яйца на производителите на храни.
Допустими за подпомагане са следните видове и категории птици: кокошки – носачки (от 16-та до 78-ма седмица); родители от всички видове (от 18-та до 60-та седмица); бройлери; пуйки; гъски и патици (до 12-та седмица).
Държавната помощ има за цел да подкрепи земеделските стопани за реализиране на доброволно поети ангажименти за хуманно отношение към животните в сектор „Птицевъдство“. Подпомагането се предоставя годишно за покриване на разходи или пропуснати доходи на птицевъдите.
От края на март ДФ „Земеделие“ е изплатил общо 20 620 952 милиона лева на 112 птицевъди по мерките от схемата „Помощ за реализирането на доброволно поети ангажименти за хуманно отношение към птиците“.
Финансовото подпомагане се предоставя на земеделски стопани - птицевъди, които доброволно поемат прилагането на ангажиментите за хуманно отношение към птиците.
Doux и Tilly-Sabco са последните получатели на европейски субсидии в подкрепа на износа на пилешко месо, чието премахване беше прието през 2005 година и потвърдено през 2008 година.
Европейската комисия официално одобри помощта за сектора. Размерът на подпомагането ще зависи от броя на животните, за които ще се кандидатства.
Срещата е във връзка с покриването на специфичните изисквания за изграждането на клетки за отглеждане на кокошки-носачки и продажба на яйца.
Вносни яйца от Полша подбиват пазара на българските птицевъди, съобщи Борис Стоименов, председател на Съюза на птицевъдите в България.
УС на ДФ „Земеделие” взе решение да се подпомагат земеделски производители, осъществяващи дейност в първичното производство на селскостопански продукти в сектор животновъдство.