АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Пазарната цена на имотите все повече се определя от далеч по-широк спектър от фактори и разликата между еднакво големи жилища в един квартал може да бъде десетки хиляди евро.


ОИСР предоставя препоръки за политики за ускоряване на кръговия преход на София, като се основава на своята рамка с три стълба — хора и фирми, политики и места.


Във връзка с отчуждителна процедура за поземлените имоти в районите "Витоша", "Овча купел", "Красна поляна" и "Люлин", засегнати от разширението на Южната дъга на Софийския околовръстен път в участъка от улиците "Лазурна" и "Киевска" до автомагистрала "Струма", АПИ предприема необходимите действия за теренното обезпечаване на трасето.


Ще се реконструират 3400 м единичен коловоз на трамваен релсов път, както и пътни платна, и тротоарите по бул. “Александър Стамболийски“. Модернизирането на трамвайното трасе ще намали шума и праха, което е важно за подобряване на градската среда“, каза заместник-кметът по строителство Никола Лютов, цитиран от пресцентъра на Общината.


Събитието ще се проведе на 7 и 8 април, като началото ще бъде в 10 часа. Домакин ще бъде професионалната база на "МЕТРО Академия"в София.


Конкурсната комисия е решила да обяви въпросите за интервюто предварително за да осигури равнопоставеност и да даде възможност на кандидатите да се подготвят.


Втора част на видеото за строителството и модерните технологии и системи, използвани в най-дългия и модерен пътен тунел, строен до момента в България - тунел „Железница".


МФ публикува за обществено обсъждане проект на Наредба за изменение и допълнение на Наредба № Н-18 от 2006 г. за регистриране и отчитане чрез фискални устройства на продажбите в търговските обекти, изискванията към софтуерите за управлението им и изисквания към лицата, които извършват продажби чрез електронен магазин (Наредба № Н-18/2006 г.).


Нефинансовите предприятия в област Бургас са реализирали продажби на едро на стойност почти 3,8 млрд. лева, включително ДДС и акцизи, през 2023 година. Това сочат окончателните данни на Националния статистически институт за 2023 година.


Продажбите на нови автомобили в ЕС през февруари се понижиха с 3,4% до близо 853,7 хил. броя, а от началото на 2025 г. с 3%, докато регистрираните нови автомобили в България отбелязаха по-силен спад с 5,8% през февруари и с 2,5% през първите два месеца на настоящата година, показват последните данни на Асоциацията на европейските автомобилостроители.