АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго се повиши с 5 долара до 247 долара за тон. Във Франция цената е нагоре с 2 евро до 230 евро за тон, а в Украйна - с 2 долара до 250 долара за тон. В Русия остана без промяна - на 248 долара за тон.


В периода 11-14 март цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго се повишава с 5 долара до нива от 242 долара за тон.


В седмицата от 4 до 7 март цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго отново се понижава с 3 долара до 237 долара за тон. Франция също не очаква успехи в търговете за износ и котировките слизат с нови 9 евро до 220 евро за тон. Украйна остава на старата си цена от 250 долара за тон, а Русия добавя 1 долар до 249 долара за тон.


Световно производство на пшеница през 2025 г. от 796 милиона тона прогнозира Организацията по прехрана и земеделие на ООН (ФАО) в най-новия си доклад за предлагането и търсенето на зърнени култури.


Средствата, които ще се използват за изграждане на нови силози за пшеница, са част от по-широк протокол за сътрудничество между Египет и ЕС по въпросите на развитието и за насърчаване на икономическите връзки с фокус върху устойчивостта и включването на частния сектор, пише в. “Ал Ахрам”.


Цената ФОБ (FOB - Free On Board - цена на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през март в Чикаго се повиши с 6 долара до 253 долара за тон.


Цената ФОБ (FOB - Free On Board - цена на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през февруари в Чикаго се повиши с 5 долара до 243 долара за тон.


Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) и евродепутатът и президент на Европейския енергиен форум Цветелина Пенкова обсъдиха възможностите за устойчиви решения на предизвикателствата пред българската индустрия, свързани с високите цени на електроенергията.


Възвръщаемостта на активите на банковия сектор възлиза на 1,99 процента към края на септември, а възвръщаемостта на собствения капитал - на 16,40 процента (при 2,18 процента и 18,64 процента към 30 септември 2023 г.).


Цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през февруари в Чикаго е нагоре с 4 долара до 235 долара за тон. Във Франция остава без промяна на 235 евро за тон, в Украйна качва с 2 долара до 241 долара за тон, в Русия също е без промяна на 237 долара за тон.