АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


През 2024 г. износът на селскостопанска продукция от Апенините за САЩ е достигнал 7,8 млрд. евро, пише италианското издание "Куотидиано национале".


Целта е по-голям и ефективен контрол върху доставките в реално време. Премиерът заяви, че водещата амбициозна цел на правителството, част от управленската програма, представена в понеделник, е изсветляването на българската икономика.


Планът за бюджета ще бъде приет със заложена цел за икономии от 6,4 милиарда евро за 2025 година. Решението бе съобщено на Брюксел по време на преговорите. За 2026 г. са предвидени икономии от 8,4 млрд. евро и по този начин Австрия ще избегне процедурата на ЕС за прекомерен дефицит.


Това е огромна цифра, като се има предвид, че съответства на повече от 200 процента от националния брутен вътрешен продукт (БВП), превишава пет пъти размера на тайванския пазар на облигации и е приблизително, колкото стойността на ценните книжа с фиксиран доход на "Пимко"(Pimco), най-големият инвестиционен фонд, специализиран в облигации.


Във фокуса на съвещанието бе защитата на правата на българските потребители и възможни мерки за успокояване на пазара. На премиера бе докладвана актуалната ситуация с цените на хранителните стоки, както и набелязаните действия от страна на институциите.


Въпреки че 70% от анкетираните признават значението на намаляването на въглеродния си отпечатък, много от тях все още избират решения в малък мащаб. Изключването на осветлението е най-често срещаният метод за пестене на енергия, но представлява само 5% от средните сметки.


Френският бюджет вече беше одобрен от финансовите министри на ЕС от 21 януари. Правителство трябваше да преразгледа първоначалния си план, за да изпълни изискванията за намаляване на дефицита, наложени от Брюксел.


Обсъждат конкретни мерки както по отношение на разходите, така и по отношение на приходите. Няма да предлагаме екзотични мерки като тези, които бяха предлагани в оттегления проект на бюджет за 2025 г. от предходния кабинет, заяви премиерът Желязков. "Заявили сме ясно, че няма да променяме данъчно-осигурителната тежест и ще внесем проект на бюджет с действащия ДДС", каза още той.


Премиерът Орбан отговаря на въпроса дали европейските санкции срещу Русия все още имат смисъл с трикратно "Не". Прекратиха ли те войната в Украйна? Парализираха ли руската икономика? Успя ли Европа да намери заместител на руската енергия на разумни цени? Три пъти "не".


В Япония широката публика не приема еднозначно електрическите автомобили и това поражда хипотезата, че интеграцията им на най-вероятно пазара ще е бавен процес.