АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Собственикът на Royal Bammens посочва, че вече не успява да поддържа компанията "икономически жизнеспособна". В Европа сега има около 400 000 екземпляра от прочутата им кофа за боклук "Капитоле" (Capitole). Фирмата има 174-годишна история, започнала когато Пийт Баменс отваря ковачница в Геертройденберг през 1850 година.
"Роял Баменс" произвежда кофи за боклук, кошчета на колелца и подземни контейнери за отпадъци. Според дизайнера му в Европа сега има около 400 000 екземпляра от прочутата им кофа за боклук "Капитоле" (Capitole).
Стартира националната кампания за събиране на лекарства с изтекъл срок на годност „Земята не пие лекарства“. Пилотното издание на инициативата ще посети паркинги на Kaufland в София, Пловдив и Варна.
Изграждане на централа за съхранение на електроенергия и центъра за разделно събиране на отпадъци са сред точките в дневния ред.
Базираната в Атланта корпорация посочи в прессъобщение, че възнамерява да обжалва съдебното решение, постановено в сряда от федерален съд по искане на Службата за събиране на данъци (IRS).
За периода 1992-2021 г. европейските изобретатели са водещи във всички основни области на водните технологии - от събиране на питейна вода и ефективно използване на водата, до пречистване на отпадъчни води и защита от наводнения.
Агенция "Пътна инфраструктура" и "Т-Смарт Глобал" ЕАД сключиха договора през втората половина на февруари. Това беше третият поред подобен договор, който се сключва в последната половин година, съобщиха тогава от пътната агенция.
Триста домакинства от столичния район "Илинден", заявили интерес към разделното събиране на отпадъците, ще могат да се възползват от ограждения, в които са поставени отделни контейнери за различните видове отпадъци (опаковки, хранителен и остатъчен отпадък).
Разпоредени са ретърсване в шест български фирми и в частни имоти, свързани със строителството на тунел "Железница" на магистрала "Струма". Претърсванията целят събиране на доказателства по съмнения за присвояване, злоупотреба с еврофондове и пране на пари, се посочва в съобщението.
Сред най-често срещани провинения през месец февруари са: извършване на сеч без позволително, сеч без контролна горска марка, съхранение на дървесина без необходимите прилежащи писмени документи, лов без писмени разрешителни, както и събиране на рога без писмени позволителни.