АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Това е 62% от общия ресурс на програмата. Най-ниска усвояемост на средствата се отчита при железопътните проекти – 33%. Това стана ясно по време на редовното заседание на Комитета за наблюдение на ОПТТИ 2014-2020, което се проведе в София.
Близо 640 млн. лв. ще бъдат разплатени към пътните фирми по наддоговорените дейности за 2021 г. за текущ ремонт и поддръжка на републиканската пътна мрежа. Това съобщи вицепремиерът и министър на регионалното развитие и благоустройството Гроздан Караджов по време на парламентарен контрол.
Усвояването е 64,5%, спрямо целия бюджет - над 5,662 млрд. лева” обяви заместник-министърът и ръководител на Управлвяващия орган Георги Събев. По информация на Държавен фонд „Земеделие“ (ДФЗ) няма риск от загуба на средства по правилото N+3.
Усвояването е 64,5%, спрямо целия бюджет - над 5,662 млрд. лева. По информация на Държавен фонд "Земеделие" няма риск от загуба на средства по правилото N+3.
Сега сме изправени пред ситуацията как да решим въпроса с 1,5 млрд. лв. Надяваме се до края на годината да се осигурят тези пари за фирмите, защото голяма част от тях са си свършили работата. Искаме тези пари да бъдат разплатени, казват от АПИ.
Справка в сайта на ИСУН за всички оперативни програми и европейски източници на финансиране показва, че има проекти, които надхвърлят с 1 млрд. лв. общия бюджет по всички програми, който е 25,29 млрд. лв.
Няма риск за изпълнението на програмата за регионално развитие, в началото на следващата година ще бъде договорен 100% от ресурса ѝ
С част от тях до края на годината ще бъдат разплатени извършени дейности по изграждането на отсечката между Драгоман и Сливница от бъдещата магистрала „Европа“, Софийския околовръстен път в участъка от „Цариградско шосе“ до ж.к. „Младост“ и обходния път на Поморие.
От тях два милиарда и шестотин милиона са за сметка на ЕС, а 266 милиона лева от националния бюджет. Повече от половината от всички средства, 1,5 милиарда лева, ще бъдат разплатени по схемата за единно плащане на площ и за обвързани с производството плащания за животни, плодове, зеленчуци и други култури.
Общият бюджет за програмния период 2014-2020 г. е от 23,997 млрд. лв. Това прави 36,82%, показва състоянието на изпълнението на оперативните програми към 2 януари.