АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Новосъздаденото сдружение "Фонд за развитие на Летище Бургас", в което се включиха всички общини в областта, ще търси авиокомпания, която да изпълнява полети от и до Бургас целогодишно.
Размерът на фискалния резерв към 30.09.2024 г. е 14 838,2 млн. лв., в т. ч. 13 401,6 млн. лв. депозити на фискалния резерв в БНБ и банки и 1 436,6 млн. лв. вземания от фондовете на Европейския съюз за сертифицирани разходи, аванси и други.
Инвестициите са по направленията от Коридор VIII София-Пловдив-Бургас и Карнобат-Синдел-Варна. Това включва всички вече изпълнени проекти и такива, които са в ход. Работим активно за финализиране на дейностите по изпълнението на проекта за жп връзката с РСМ от около 2,4 км, който е предвиден за финансиране по Програма „Транспортна свързаност“ 2021-2027.
Консорциумът "Литаско" (Litasco SA) определи като "спекулация" публикацията на "Файненшъл таймс", в която британското издание, позовавайки се на свои източници, посочва, че руският енергиен гигант "Лукойл" планира до края на годината да продаде мажоритарния си дял в петролната рафинерия в България. Това се казва в прессъобщение, публикувано днес на корпоративния сайт на основния акционер в "Лукойл...
Компанията е обявила това си намерение в писмо до президента Владимир Путин, който трябва да одобри сделката.
Като най-голяма компанията в страната ни и седма по големина в Югоизточна Европа, се нарежда нефтопреработвателното дружество "ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас" с приходи от 4,4 млрд. евро за 2023 г.
Ще бъде включена възможност за издаване на държавни гаранции по нови заемни споразумения на „НЕК“ ЕАД за финансиране на инвестиционен проект „Модернизация и рехабилитация на Помпено-акумулираща водноелектрическа централа (ПАВЕЦ) „Чаира“, в размер до валутната равностойност на 155 млн. лв.
Размерът на фискалния резерв към 30.09.2024 г. е 14 838,2 млн. лв., в т. ч. 13 401,6 млн. лв. депозити на фискалния резерв в БНБ и банки и 1 436,6 млн. лв. вземания от фондовете на Европейския съюз за сертифицирани разходи, аванси и други.
Дружествата ще инвестират в различни обекти в общината чрез гражданско дружество "Енергийна общност Бургас - Плувен комплекс Славейков". В предложението на Апостолов бе заложен и размерът на участието им в общата собственост на съдружниците на дружеството.
Най-скъпи в абсолютни числа остават имотите в столицата - средно по 1840 евро на квадратен метър. Веднага след София се подреждат Варна и Бургас - с цени от 1443 и 1300 евро на квадратен метър. В Пловдив средната цена надминава 1200 евро на квадратен метър, а имотите в Русе се оказват по-скъпи от тези в Стара Загора.