АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


На първичния пазар на труда са заявени 12 831 свободни работни места, като най- много са в сферата на „Преработваща промишленост” – 20.5%, „Търговия; ремонт на автомобили и мотоциклети” – 14.7%, „Хотелиерство и ресторантьорство” – 13.3%, „Държавно управление” – 10.0%, „Образование” – 6.5% и „Административни и спомагателни дейности”...


Какви са българските мебелни фирми, как работят те, как се развиват като управление, присъствие на пазара, как използват технологиите и дигитализацията? Ето разказа за четири от тях, намиращи се в Бургас.


Парламентарната поправка смекчава конституционно заложената дългова спирачка, позволявайки вземането на заеми за разходи за отбрана, гражданска защита, разузнаване и киберсигурност. Всички подобни разходи, надвишаващи 1 на сто от германския брутен вътрешен продукт (БВП) могат да бъдат финансирани с нов дълг.


Трябва обаче да признаем, че около тази прогноза започват да се появяват някои несигурности. Краткосрочното нарастване на инфлацията може да се превърне в по-значим проблем, като потенциално измести решението от техническо към по-политическо, посочват в анализа и уточняват, че ключов фактор за инфлацията е либерализацията на пазара на електроенергия.


ЕК не уточни кои компании са обект на разследването, уточни само, че се търсят възможни нарушения на антитръстовото законодателство на ЕС, включително забранено картелиране, търговски ограничения и сегментиране на пазара. Не бе посочено в кои държави членки се извършват разследванията.


Модният бранд, който вече продава парфюми, ще пусне на пазара и 55 модела червила, 10 серии балсами за устни и 8 модела сенки за очи. Те ще се предлагат в над 100 фирмени магазина по целия свят.


От водещите четири автомобилни пазара в Европа, най-солен спад на продажбите на нови пътнически автомобили беше отчете във Франция (с 6,2%), Италия (с 5,8%) и Германия (с 2,8%), като единствено в Испания беше отчетен растеж с 5,3 на сто.


Причината е подадено от международна компания искане за заличаване поради твърдяно сходство между брандовете Parodont Active и Parodontax. Правните искания са неочаквани на фона на вече над 17-годишната история на българския бранд на пазара и силните позиции, които марката си е извоювала.


Банките виждат големите инвеститори да се завръщат на пазара на имоти, както се вижда от покачващите се цени на апартаментите.


Във фокуса на съвещанието бе защитата на правата на българските потребители и възможни мерки за успокояване на пазара. На премиера бе докладвана актуалната ситуация с цените на хранителните стоки, както и набелязаните действия от страна на институциите.