АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Търговците, които не спазват закона са заплашени от глоба до 30 000 евро. Според приетите разпоредби големите търговци на дребно са задължени редовно да публикуват и обновяват онлайн цените на продуктите си, за да имат достъп до дигитални инструменти, които в реално време ще дават възможност на потребителите да сравняват цените.


Младежкият център ще има голяма конферентна зала, каквато в момента в Асеновград няма, зали за обучения, зали за почивка, кътове за отдих и игри и административни помещения. Идеята на центъра, който ще се посещава от младежи до 29 г., е да се превърне в място за комуникация, социализация и спорт.


От 1 ноември в Черна гора е в действие единна информационна система, която се очаква да подобри процеса на надзор, да допринесе за по-добра отчетност на хазартната дейност, по-ефективна събираемост и увеличаване на приходите от хазартни игри.


Продуцентската компания "Солент Филм" ООД заснема чуждестранни рекламни, музикални и филмови проекти и ще разкрие 40 постоянни и близо 1000 временни работни места.


Глобата за чешкия железопътен оператор възлиза на почти 32 млн. евро, а австрийската компания е глобена със 16,7 млн. евро.


Интернет търсачката "Гугъл" (Google), която е собственост на технологичната компания "Алфабет" (Alphabet), спечели в Общия съд на ЕС дело срещу наложена от Европейската комисия глоба в размер на 1,49 млрд. евро, свързана с предполагаемо нарушение на антимонополното законодателство в ЕС, предаде Асошиейтед прес.


Съдът потвърди глоба за "Гугъл" от 2,4 млрд. евро и нареди на Apple да внесе 13 млрд. евро данъци в Ирландия. Това е втората най-тежка финансова санкция, налагана някога от ЕС по антимонополно дело.


Председателят на КЗП Мария Филипова обръща внимание на търговците на черна и бяла техника, че в случай, че са поели определен ангажимент към потребителите, следва да го изпълнят точно и своевременно във вида, срока и обема, в който са го заявили.


Обвинението е за "злоупотреба с господстващо положение" в ущърб на испанските хотели, предаде Франс прес. Това е най-голямата глоба, наложена от Националната комисия за пазарите и конкуренцията (CNMC).


Данните бяха представени на координираща среща на Хърватския туристически съвет (HTZ) и офиса на съвета в Сплит. Директорът на Хърватския туристически съвет Кристиян Станичич каза, че на срещата са обсъдени маркетингови и рекламни дейности до края на годината.