АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Констатациите, които направихме, са следните:-Полагане на носещи слоеве с дебелина под минимално изискваната.-Сегрегация на материала при полагането и използването му за носещи слоеве.-Зърнометричен състав на носещите слоеве извън посочените гранични стойности в спецификацията. -Липса на достатъчно уплътняване на материала, използван около шахтите, т.е. плътността на положения слой около тях е под минималното изискване по спецификация.-Липса...


Общинският отдел за поддържане на чистотата оправда ролята си на пионер в опазването на климата и кръговата икономика като замени две остарели контейнерни помещения с новата ресурсоспестяваща постройка за около 250 служители.


5,5 хиляди кубически метра бетон гарантират здравината, издръжливостта и надеждната експлоатация на основата с площ от 2100 квадратни метра, като ще се осигури чиста енергия в продължение на поне 60 години.


„Росатом“ и Унгария вървят с бързи темпове към първи бетон за АЕЦ „Пакш-2“. Проектът е първият на територията на ЕС, получил лиценз за изграждане на ядрени енергоблокове по референтен руски проект. „Росатом“ е световен лидер в изграждането на нови блокове и едновременно строи 22 енергоблока в седем държави.


Годишно индустрията предоставя на европейските граждани около 1 млрд.малки и големи домакински електроуреди. За производството им са необходими 6 млн.т суровини, 3 млн. т стомана и неръждаема стомана, 1,1 млн.т пластмаса и около 0.5 млн.т мед, алуминий, стъкло и бетон.


Фундаментната плоча под реактора БРЕСТ-ОД-300, който е с размери 90х82 метра и дебелина 2,5 метра, има девет отделни блока. Излети са почти 19 000 кубически метра бетон и 4,3 хил. тона арматура – количество, достатъчно за изграждане на два осеметажни блока.


Тунелът се изгражда по нов австрийски метод като се прокопават около метър и половина - два във всяка тръба и посока на денонощие, а веднага след това се прави първичната облицовка на съоръжението с крепежни елементи, пръскан бетон и анкери.


Тунелът се изгражда по нов австрийски метод като се прокопават около 1,5-2 м във всяка тръба и посока на денонощие и веднага след това се прави първичната облицовка на съоръжението с крепежни елементи, пръскан бетон и анкери.


Проектът е финансиран чрез програмата на Община Велико Търново „Местни инициативи“. За създаването на водостока са използвани 34 тона бетон и 21 бетонни тръби.


Немският производител на клетъчен бетон и минерални топлоизолационни плочи отбелязва 22 години на българския пазар и 10-годишен юбилей на завода си в Добрич.