АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Под защита е 35% от територията ни, лесовъдите алармират, че липсата на планирани сечи води до изсъхване и трайно застаряване на дървесните видови, а това създава риск от природни бедствия.


Планираното смекчаване на строгото конституционно ограничение за държавните заеми, известно като "дългова спирачка", ще се прилага не само за разходите за отбрана, но и за федералните разходи за гражданска защита, разузнавателните служби, киберсигурността и помощта за държави, които са били нападнати в нарушение на международното право.


Постигнатите договорености предвиждат социални помощи да се изплащат само за срок от две години, а размерът им да бъде поне с 500 евро по-нисък от минималната работна заплата в страната. Обмисля необлагаемият годишен минимум да достигне 12 000 евро от 2029 г., а по-високите доходи от трудова дейност да бъдат облагани с 25 до 45 на сто.


Според експертите причините за тези катаклизми са липсата на проактивни грижи за гората – различни видове отгледни и възобновителни сечи, застаряването на горите и климатичните промени. В последните 2 години добивът на дървесина бележи най-ниските си стойности за последния четвърт век, а това е лоша новина.


Швейцарските избиратели отхвърлиха категорично предложението за по-добро опазване на биоразнообразието, както и предложената реформа за пенсионното финансиране, става ясно от първите данни след затварянето на изборните секции, предаде Франс прес.


Далматинският мед стана 51-вият хърватски продукт, вписан в регистъра на ЕС за защитени наименования за произход и защитени географски указания, съобщи хърватското Министерство на селското стопанство, горите и водите.


Делото бе образувано по искане на президента на Република България и на 48 народни представители от 49-ото Народно събрание за установяване на противоконституционност на промените в Конституцията, въведени със Закона за изменение и допълнение на Конституцията на Република България.


На изложението ще бъде поставен фокус върху безопасността на храните, иновациите, цифровизацията и прилагането на изкуствен интелект в селското стопанство, биологичното производство, ефективното управление на горите, изменението на климата и водните ресурси и др.


През 2023 г. обменът на селскостопански стоки между двете страни възлиза на 905,5 млн. щ. д. Това стана ясно по време на среща на министъра на земеделието и храните д-р Георги Тахов с министъра на земеделието и горите на Република Турция Ибрахим Юмаклъ, която се проведе в Анкара.


Служебният министър обясни, че ще се наложи не само промяна на концепцията, но и на съществуването на предприятието. Има поети ангажименти към ОИСР и еврозоната, в България да няма държавни предприятия и те да станат или търговски дружества или агенции, в зависимост от тяхната дейност и специфика на работа.