АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Чрез инвестицията шивашка фирма обособява ново производствено помещение, което покрива целия процес по създаване на дамско облекло.
Директни производители и търговски представители от 25 държави ще вземат участие в специализираните експозиции. Те ще представят модерното екологично строителство, машиностроенето, енергетиката, дигиталните технологии в производството, дома и търговията, тежка техника, хибридни транспортни средства и безпилотни летатателни апарати.
Те са на територията на Регионалните инспекции по околната среда и водите (РИОСВ) в Хасково, Стара Загора, Плевен, Монтана и Смолян. 24 вековни дървета се намират в обхвата на РИОСВ – Хасково. Те са от вида цер, благун, космат дъб, бяла топола, чинар, обикновен бук и полски ясен. 13 от тях са предложени от Асоциацията на парковете в България, 10 от Туристическо дружество „Аида“ - Хасково и едно от гражданин.
Очаква се реколтата да бъде съставена от 6,19 милиона тона бяла царевица, предназначена за човешка консумация, и 6,87 милиона тона жълта царевица, използвана главно за храна на животни.
Председателят на КЗП Мария Филипова обръща внимание на търговците на черна и бяла техника, че в случай, че са поели определен ангажимент към потребителите, следва да го изпълнят точно и своевременно във вида, срока и обема, в който са го заявили.
Сключените нови 39 споразумения са с общините Царево, Елена, Свищов, Дупница, Кюстендил, Берковица, Трън, Долни Дъбник, Левски, Кнежа, Бяла, Неделино, Велики Преслав, Ямбол, Несебър, Чавдар, Роман, Димово и Казанлък.
Новият регламент изисква: Намалено потребление на енергия, Удължен експлоатационен срок,Лесно поправяне,Опростено разглобяване за повторна употреба, По-малко опасни вещества, По-добра възможност за рециклиране,Увеличено съдържание на рециклирани материали,По-нисък въглероден отпечатък през целия жизнен цикъл.
Резултатът е, че в цяла България никнат като гъби спорни проекти за изгаряне на отпадъци, въпреки опасността за здравето на хората и околната среда. Според данни от НСИ и Евростат за 2021 г., България постига 28.2% рециклиране при поставени цели от 60% рециклиране до 2030 г., 65% до 2035 г. и 10% депониране.
Съгласно класифицирания „Оперативен план Германия“ (OPLAN DEU) страната трябва да може да организира прехвърлянето на 800 000 войници на НАТО и приблизително 200 000 превозни средства, включително танкове и друга техника, от пристанищата в Холандия и Белгия на изток.
Очаква се реколтата да се състои от 6,348 милиона тона бяла царевица, предназначена за човешка консумация, и 7,057 милиона тона жълта царевица, използвана главно за храна на животни.