АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Церемонията по награждаване стартира със специалното отличие за инициативата „Добрата дума“, която призовава създателите на уеб и дигитално съдържание да осуетяват езикът на омразата в онлайн пространството. Призът бе връчен на учителя по история Илия Михайлов от СУ „Георги Брегов“, гр. Пазарджик, който развива подкаст заедно с учениците си, развива личен блог, прави сайта на училището и изключително активен в...
Заяви настоящият конституционен съдия Филип Димитров, бивш премиер на България (8 ноември 1991 – 31 декември 1992 г.) и председател на КС на СДС. На 8 ноември 2021 г. се навършват 30 години от съставянето на първото демократично правителство на България, на което той бе министър-председател.
Големите компании в Европа ще се присъединят към кампанията за бойкотиране на рекламите във Facebook „Stop Hate for Profit”, която има за цел увеличаване на натиска върху социалната мрежа за премахването на речта на омразата. Т
Върховният съд в Европа постанови в четвъртък, че на интернет гиганта сред социалните медии "Фейсбук" (Facebook) може да бъде разпоредено да цензурира езика на омразата от страна на потребителите в Европейския съюз, включително да се ограничи глобалния достъп до публикации, което се счита от други съдилища в единния блока за незаконно.
Федералната правосъдна служба заяви, че водещата социална медия не е изпълнила изискванията за прозрачност при обработването на оплаквания от езика на омразата, съобщава Асошиейтед прес.
В сравнение с предпоследните данни от края на 2017 г. се отчита ръст от десетина процента на премахваните незаконни съобщения и изказвания в българското виртуално пространство. Данните не покриват всички незаконни изказвания в интернет, а само онези, срещу които доставчиците на електронни услуги Фейсбук, Туитър, Инстаграм и Гугъл+ са получили сигнал.
44% от германците искат на мюсюлманите да бъде забранено да влизат в Германия, а над 30% смятат, че чужденците идват само заради социалната система, става ясно от ново изследване. Някои нагласи будят сериозна тревога.
Европейският парламент е обезпокоен от езика на омразата и фалшивите новини: трябва ли да се премахва съдържание и да се налагат глоби? Видео на ЕвпоралТВ.
Германия се превръща в буре с барут – омразата към инакомислещи и чужденци се увеличава притеснително. Радикалните убеждения са широко разпространени в немското общество, показва увеличаващото се отхвърляне на мюсюлмани, роми, търсещи убежище или хомосексуалисти, сочат резултатите от проучване на университета в Лайпциг.
Днес Комисията заедно с Facebook, Twitter, YouTube и Microsoft (ИТ дружествата) оповестяват кодекс на поведение, който включва серия от ангажименти за борба с разпространението в Европа на незаконната реч на омразата онлайн.