EUR 1.9558
USD 1.8014
CHF 2.0465
GBP 2.3259
CNY 2.4896
you tube
mobile version

Русе букурещ автобус - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Русе става жп хъб на Балканите Русе става жп хъб на Балканите 18:15 | 13.03.2025 | 195

Най-старият локомотивен завод в България, разположен в Русе, е на път да се превърне в модерен индустриален център за производство и поддръжка на железопътна техника. Това става ясно от думите на изпълнителния директор на "Индустриален парк ЛВЗ" Спасимир Димитров.

още
АМ „Русе - В. Търново“ - част от „Транспортна свързаност“ 2021-2027 АМ „Русе - В. Търново“ - част от „Транспортна свързаност“ 2021-2027 14:05 | 13.03.2025 | 198

Двата проекта АМ „Русе - Велико Търново“ и АМ „Европа“ са предвидени за финансиране от различни фондове на ЕС и няма никакво вземане или прехвърляне на средства от един към друг обект, тъй като източниците на финансиране в програмата са различни.

още
Ремонтът на Дунав мост при Русе Ремонтът на Дунав мост при Русе 13:58 | 07.03.2025 | 509

До момента са подменени стоманобетонни пътни панели с дължина 274 м. Монтират се корнизни панели и предпазна мрежа в зоната до железопътната инфраструктура.

още
Ръст на произведения БВП в Бургас и Шумен Ръст на произведения БВП в Бургас и Шумен 14:58 | 18.02.2025 | 457

По БВП на човек от населението област Бургас се нарежда на осмо място с 22 169 лева, след област Пловдив и преди област Русе. С най-високо равнище на БВП на човек от населението остава София - 61 833 лева.

още
Жалбата на “Евроинс Румъния” отхърлена Жалбата на “Евроинс Румъния” отхърлена 15:25 | 14.02.2025 | 662

Апелативният съд в Букурещ отхвърли жалбата на “Евроинс Румъния” клон на българската "Евроинс" и така решението за обявяване на застрахователната компания в несъстоятелност стана окончателно. Предстои ликвидация, предават местните медии. 

още
И в Румъния бойкот на веригите И в Румъния бойкот на веригите 15:50 | 10.02.2025 | 456

Полупразни бяха в първите часове на деня супермаркети в центъра на Букурещ, установи проверка. Клиентите, предимно пенсионери, залагаха на румънски продукти и купуваха основно хляб, яйца, мляко и картофи. “Изглежда са последвали призива на Калин Джорджеску”. 

още
Работи се активно по АМ "Русе - Велико Търново"  Работи се активно по АМ "Русе - Велико Търново" 18:15 | 03.02.2025 | 619

През месец май се очаква да има разрешение за строеж за участък 1, между Русе и Бяла. С добри темпове се изпълняват отчуждителни процедури, за да се започне с изграждането на пътен възел. „Предвиждаме в бюджета на АПИ за тази година да бъдат осигурени необходимите средства за двата участъка“, каза регионалният министър. 

още
45% от средствата по ПТС са за Северна България 45% от средствата по ПТС са за Северна България 17:15 | 29.01.2025 | 556

За икономическо развитие в района предстои завършване на съоръженията по жп линия „Карнобат-Синдел“ и изграждане на магистрала „Русе-Велико Търново“. Инвестиционните проекти са свързани с реконструкция и модернизация на пристанищни съоръжения и терминали в Лом, Русе и Варна, както и за специализирано оборудване за подобряване на корабоплаването по река Дунав.

още
Транспортните коридори Север-Юг Транспортните коридори Север-Юг 12:43 | 22.01.2025 | 503

Гроздан Караджов и министър Христос Стайкурас обсъдиха развитието им. Много е важно да се ускори изграждането на коридорите – от Солун до Видин и от там към Северна и Западна Европа, както и проектът, който свързва Александруполис от една страна с Русе и от друга с Варна и Бургас.

още
2.5 млрд.евро за втори мост над Дунав при Русе 2.5 млрд.евро за втори мост над Дунав при Русе 15:35 | 03.01.2025 | 556

Сумата ще бъде платена на румънската страна, тъй като техни фирми ще направят проучването, проектирането и строежа на съоръжението. "Проучването е възложено на фирма. До средата на 2026 година ще бъде направено проучването къде ще се ситуира точно мостът. Строителството ще отнеме 2.5 години.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg