EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

САЩ изграждат 500 000 зарядни станции

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

САЩ изграждат 500 000 зарядни станции

mail17:45 | 16.12.2021прегледи 765 коментарикоментари 0


Администрацията на американския президент Джо Байдън публикува федерална стратегия за изграждането на 500 000 зарядни станции за електромобили из страната и за намаляване на цените на електрическите превозни средства, предаде Асошиейтед прес. Целта на стратегията е да се трансформира автомобилната промишлеността на САЩ.

Планът за инфраструктурни инвестиции в размер на 1 трилион долара, който Байдън подписа и обнародва миналия месец, разрешава изграждането на мрежа от зарядни станции и предвижда сума от 5 милиарда долара за строителството им. Законопроектът предвижда 2,5 милиарда долара под формата на местни грантове в подкрепа на зарядните станции в селските райони и общините в неравностойно положение.

Сега Сенатът трябва да одобри законопроект за инвестиции в размер на 2 трилиона долара в социалната сфера и екологичната политика. В него има заложени мерки за намаляване на цените на електромобилите.

При представянето на стратегията американската вицепрезидентка Камала Харис заяви "Бъдещето на транспорта в нашата страна и по света е електрическо".
Байдън вече постави цел до 2030 г. в САЩ електрическите коли и камиони да бъдат половината от продаваните нови коли.


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg