EUR 1.9558
USD 1.7689
CHF 2.0791
GBP 2.3014
CNY 2.4291
you tube
mobile version

САЩ: Рязък спад на промишлените поръчки

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

САЩ: Рязък спад на промишлените поръчки

mail18:11 | 07.09.2022прегледи 746 коментарикоментари 0


Новите поръчки за американски промишлени стоки неочаквано силно са се свили през юли, предаде ДПА, цитирайки доклад на министерството на търговията. Поръчките за американските заводи са спаднали с 1 на сто през юли след растежа с 1,8 на сто от юни (според преразгледани данни). 

Рязкото понижение изненада икономистите, които очакваха лек растеж от 0,2 на сто. Тенденцията се дължи отчасти на забележимото свиване на поръчките за нетрайни стоки, които са намалели с 1,9 на сто през отчетния месец след нарастване с 1,4 на сто през юни. 

Докладът сочи също така, че поръчките за дълготрайни стоки са отстъпили едва с 0,1 на сто след скока с 2,3 на сто през юни. /БТА


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Трейлър на руския игрален "ВЫЗОВ", заснет в Космоса

13:39 | 03-09-23 | 7138