АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Добрата новина е, че не се очакват съществени и резки сътресения, а по-скоро постепенно напасване на всички участници към променящите се условия. Това посочват от АДРЕС Недвижими имоти в очакванията си за пазара на имоти през 2025 г.
Проектите, финансирани по механизмите, ще трябва да отговарят на взискателните критерии за допустимост на ЕБВР за преход към зелена икономика и строгите технически стандарти и ще допринесат за спестяване на енергия и намаляване на емисиите на CO2.
Значителна инвестиция в чиста енергия ще намали непреките CO2 емисии на завода с около 3000 тона годишно.
Месечен бюлетин на AXPO за европейските енергийни пазари, декември 2024 г. Метеорологичните условия и политиката държат европейските енергийни пазари в напрежение
През 2024 г. Германия ще внесе 16,5 млрд. киловатчаса (kWh) ядрена енергия. Вносът на електроенергия в Германия се е увеличил почти три пъти през тази година в сравнение с 2023 г., като около половината от него идва от Франция, Швейцария и Белгия, които използват ядрени мощности.
2,68 млрд. лв. е общият икономически принос от дейността на Лидл България за 2023 г., което е ръст от близо 67% спрямо 2021 г. Новата ребрандирана бензиностанция в кв. Бояна ще предлага през 2025 г. свръхбързо зареждане eMotion на електрически автомобили, възможности за рециклиране и е един от обектите в страната, захранван от слънчева енергия.
BP трябваше да отдели на проекти за офшорна вятърна енергия около една трета от предвидените 30 милиарда долара за възобновяема енергия за периода от 2023 до 2030 година.
Стартира нова услуга за докладване на данни по REMIT. IBEX е сертифицирана успешно като RRM (REMIT reporting mechanism) от Агенцията за сътрудничество между енергийните регулатори (ACER) и стартира изцяло нова услуга за докладване на сделки, сключени извън организиран пазар.
Най-модерната въглищна централа в България произведе близо 305 000 MWh електроенергия през миналия месец, като това е най-голямото месечно производство на централата от началото на 2024 г. досега. Това количество енергия се равнява на средното месечно потребление на около 1 милион български домакинства.
Към края на 2023 г. инсталираните вятърни мощности в България достигат 705 MW, което представлява 3,9% от годишното брутно производство на електроенергия в страната. През 2023 г. вятърните паркове са произвели 1 584 GWh - ръст от 5,9% спрямо предходната година, официална цел -249 MW до 2030 г.