АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Законопроектът, приет от Сейма, предвижда еднократни надбавки от 3 000 злоти (636 EUR) за потребители на дървесни пелети, 2 000 злоти (424 EUR) за отопляващите с нафта, 1 000 злоти (212 EUR) за отопляващите на дърва и 500 злоти (106 EUR) за ползващите втечнен пропан-бутан ( LPG) потребители.
В допълнение към въведената по-рано субсидия за въглища от 3 000 полски злоти (629 евро), правителството ще предложи еднократни надбавки от 3 000 злоти (629 евро) за отопляващите се с дървесни пелети, 2 000 злоти (419 евро) за потребителите на мазут, 1000 злоти (209 евро) за отопляващите се с дърва и 500 злоти (105 евро) за ползващите втечнен пропан-бутан (LPG).
Производственото предприятие ще прилага иновативно производство на биоетерично масло от лавандула чрез приложение на метода на ултразвукова екстракция и производство на пелети. Новото строителство ще се реализира в поземлен имот с разгърната застроена площ от 3071,24 кв.м.
Продуктът е иновативен, произведен и патентован е във Великобритания. Това е яйцевидна кутия с малки отвори, създадена от рециклирана пластмаса. Тя се отваря и в нея се поставят минерални пелети, които изпират и естествено йонизират водата, правейки я малко по-алкална.
Собствената марка прясно месо „Шеф Месар“ е с гарантирано качество от TÜV Nord България. Независимият институт за сертификация и на хранителни стоки проверява и контролира всички доставчици на марката и гарантира качественото производство и спазването на всички законови мерки.
Пелети, ток, газ, нафта или централно парно? С какво се отопляват повечето германските жилища и кое отопление излиза най-евтино? Ето някои интересни подробности и цени.
Бюджетните институции на молдовския град - център на българите в Молдова напълно ще преминат към алтернативни горива (пелети). Това ще стане възможно чрез проекта на USAID LGSP и разработена от кметството Програма за подобряване на енергийната ефективност.
За първи път в България иновативна система спестява неколкократното вдигане на тежки чували за пълнене на домашни камини и отоплителни пелетни горелки. Уредът извършва зареждане с до 300 килограма дневно.
60 производители на плодове и зеленчуци у нас са сертифицирани по програмата на Световната банка Global G.A.P (Good Agricultural Practice). От тях, 11 са получили този сертификат с помощта на Кауфланд България.
До края на 2015 г. са сертифицирани 810 000 ха държавни гори или 28% от общата им площ, припомни заместник-министърът, като през тази година по план се стремим към сертификация на още 890 000 ха. Така при успешно развитие на процеса общата площ сертифицирани държавни гори би могла да достигне в края на 2016 г. близо 58%.