АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Проектът се осъществява от управата на китайското пристанище Лянюнган съвместно с морското търговско пристанище Актау. Изграждането на хъба ще позволи увеличаването на транспорта на контейнери през Каспийско море с Азербайджан, Грузия, Турция и да се преориентира част от товарите, пътуващи от Китай към Европа.
Финансираната от фонда "Актис" (Actis) компания "Резолв Енерджи" (Rezolv Energy) избра трима изпълнители - "СМС Юроп" (CMC Europe), "Соларпро" (Solarpro) и "Грийн Солар Енерджи" (Green Solar Energy), за изграждането соларен парк "Свети Георги", с капацитет 229 мегавата, който ще бъде на територията на Община Силистра.
Съоръжението, което се изгражда на около 34 километра от Хамбург, е планирано да бъде пуснато в експлоатация през 2027 година. То се строи от консорциум от компании, като прогнозната му стойност е около 1 милиард евро.
Строителство на най-голям брой нови сгради е започнало в областите: Пловдив – 255 жилищни, 3 административни и 102 други сгради; София (столица) – 229 жилищни и 21 други сгради; Варна – 174 жилищни и 19 други сгради; Стара Загора – 76 жилищни и 94 други.
Шведската компания "Нортволт" (Northvolt) планира да инвестира 4,5 милиарда евро в завода близо до Хайде в северната провинция Шлезвиг- Холщайн. След като бъде завършен, проектът ще произвежда до 1 милион клетки за батерии и ще генерира 3000 работни места. Производството ще започне през 2026 година.
С решение на Народното събрание от 12 януари и 18 декември 2023 г. министърът на енергетиката бе задължен да предприеме всички действия за вземане на положително решение за изграждане на нова ядрена мощност с технология АР1000.
Договорът е със срок 48 месеца, като се очаква първият локомотив да бъде доставен до 18 месеца, а останалите девет – до 24-тия месец от договора. Стойността му е 91,2 млн. лв. без ДДС, а изпълнител е ДЗЗД „Сименс Трон“.
В най-новото видео имате възможност да видите и другите тунели, и железопътни съоръжения, които се строят между градовете Ихтиман и Костенец - какво още се случва по трасето и как ще изглежда жп инфраструктурата след модернизацията.
Как върви строежа на Тунел №4, който се намира между градовете Ихтиман и Костенец. Какво се случва по трасето и как ще изглежда жп инфраструктурата след модернизацията, вижте във видеото.
С тях ще се строят близо 33 км от новата автомагистрала „Европа“ в участъка, свързващ КПП Калотина на границата със Сърбия и околовръстния път на София. Инвестицията е от Кохезионния фонд на ЕС и ще допринесе за по-доброто интегриране на българската пътна система в европейската транспортна мрежа.