EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

Слаб ръст в Германия, бюджетът на Франция

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Слаб ръст в Германия, бюджетът на Франция

mail11:40 | 27.12.2018прегледи 693 коментарикоментари 0


Германската икономика отчита скромен растеж през четвъртото тримесечие на годината след спада през лятото, съобщи германският институт за икономически изследвания Де И Ве (DIW), цитиран от ДПА.  БВП за четвъртото тримесечие ще бъде най-малко 0,3%  по-висок, отколкото през третото тримесечие, като очакваният растеж за третото тримесечие е 1,5%, посочи Де И Ве. Макар растежът на икономиката да е по-нисък от очакваното в началото на годината, той трябва да се възприема като нормален след години на растеж над средния, посочи икономистът от института Клаус Михелзен. Опасенията от рецесия са преувеличени, каза Михелзен. БВП на Германия за третото тримесечие се сви с 0,2% главно заради проблеми в автомобилния сектор. Коментарите на президента на САЩ Доналд Тръмп за ограничаване на международната търговия и Брекзитът също създават несигурност.  Мюнхенският институт за икономическо развитие Ифо (Ifo) очаква растежът през четвъртото тримесечие да бъде 0,25%.

---------------------

Френският парламент прие  окончателно бюджета за 2019 година, преразгледан, за да се включат част от обещанията, дадени от правителството в опит да се потуши бунтът на "жълтите жилетки", предаде Ройтерс.  Някои от мерките, обявени  от президента Еманюел Макрон (освобождаване от данъци на извънредния труд, намаляване на данъците върху пенсиите и премии, освободени от данъци и такси) фигурират в бюджета като "спешни икономически и социални мерки".  Проектобюджетът включва отказа от увеличаването на екотаксите за горивата и запазване на данъчните привилегии да компаниите, използващи газьол за нетранспортни цели, както и деблокиране на кредити за финансиране на увеличението на премията за активност, за да се индексират заплатите, близки до минималната.

Включени са и обявени още в средата на ноември мерки от премиера Едуар Филип за енергийните чекове и премията за замяна на стара кола с по-екологична. Тези жестове в подкрепа на покупателната способност възлизат на над 2 милиарда евро, така че бюджетният баланс беше преразгледан спрямо първоначалната цел на правителството при представянето на текста в края на септември. Така бюджетният дефицит надхвърля определения от европейските норми 3 % праг, като той ще бъде в рамките на 3,2%.

 

 

 

 

 

 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg