АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Китайската компания постепенно въвежда своите модели на европейския пазар, а моделите Tiggo 7 и Tiggo 8 - както версиите с двигател с вътрешно горене, така и плъг-ин хибридните версии - получиха сертификат WVTA (Whole Vehicle Type Approval) от ЕС.


През 2024 г. Турция е посрещнала 62,2 милиона гости, което е с 9% mовече на годишна база. Един посетител е похарчил средно по $972 или $97 за нощувка. През 2024 г. чуждестранните граждани са посещавали Турция предимно с цел „пътуване, развлечения, спортни и културни дейности“ (64,9%).


Това показва неформално проучване на Асоциацията на търговците на нехранителни стоки (АТНС) сред 100 магазина за строителни материали, мебели и декорация, спортни стоки и от типа "направи си сам".


Пътуванията на български граждани в чужбина през септември 2024 г. са 858.6 хил., или с 5.2% повече от септември 2023 година. Регистрирано е увеличение на пътуванията по всички наблюдавани цели: почивка и екскурзия - с 10.5%, служебна - с 2.7%, и с други цели (гостуване, обучение, посещение на културни и спортни мероприятия) - с 0.8%.


Ставка на ДДС от 5% също е предвидена за фитнес центрове и спортни събития. Като Унгария според министъра по-ниският ДДС ще осигури „абсолютната позиция“ на Словакия в региона на Вишеградската група (Словакия, Чехия, Полша и Унгария).


Връщането на ДДС на 20 на сто за достъпа до спортни съоръжения ще се отрази негативно върху конкурентоспособността на българските ски курорти е позицията на трите основни курорта.


Понякога това, което хората зад дезинформацията искат, е да посеят объркване и съмнение. Те наводняват социалните медии с множество противоречиви версии на едно и също събитие, не за да ни убедят в нещо, а за да насърчат общо недоверие и апатия.


Пътуванията на български граждани в чужбина през март 2024 г. са 679.1 хил. или с 19.1% повече от март 2023 година. Регистрирано е увеличение на пътуванията по следните цели: други (гостуване, обучение, посещение на културни и спортни мероприятия) - с 29.5%, почивка и екскурзия - с 18.6%, докато тези със служебна цел намаляват с 3.6%.


Резултатите от проучването идентифицират значителен контраст в потреблението на енергия между сгради в силно урбанизирани райони в София и тези в предградията. Сградите с високо енергийно потребление принадлежат на зоните, където са разположени и вече са застроени търговски, промишлени и спортни сгради.


Сред домакинствата в ЕС тези в България са заделили най-малко средства за спортни стоки и услуги – 24 СПС. По-нагоре в негативния край на класацията се нареждат Словакия (66 СПС - условна валута, елиминираща инфлационните различия в страните членки на ЕС), Литва (87 СПС) и Полша (95 СПС).