АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Доставките се осъществяват в рамките на сътрудничество на основата на краткосрочен пилотен договор между двете компании. Компаниите имат за цел да развиват дългосрочно енергийно партньорство.
Сред страните от ЕС през 2022 г. най-малък е бил приносът на компаниите под чуждестранен контрол в икономиката на Франция (16 процента), следвана от Германия и Италия (по 17 процента).
Тазгодишната водеща тройка включва Практикер България, Tavex иТехнополис България. Инициативата има за цел да послужи като независим инструмент за реална оценка на усилията, които компаниите влагат в по-добри условия за работа и в изграждането на своя имидж като работодатели.
Според публикувания на интернет страницата на МЗХ Оперативен анализ за основни земеделски култури (Бюлетин № 44/2024), има увеличение на продукцията от десертно грозде, малини, орехи и круши в границите от 2,1 на сто (грозде) до 21,8 на сто (круши).
През последните години се забелязва засилен интерес към нови и модерни проекти, особено в престижните райони на София, сочи анализ.
Според депутата Делян Добрев е изключително важно България да има законодателство за офшорната вятърна енергия. Той се съгласи с прогнозата, че се очаква недостиг на електрическа енергия още през януари и февруари, като се позова на анализ на Електроенергийния системен оператор (ЕСО).
Законовите регулации и изисквания за въвеждане на ESG* политики и активности сред българския бизнес, са основният фактор, който кара компаниите да стават по-устойчиви и да се интересуват от темата. Това посочват 44% от фирмите, участвали в първото голямо и цялостно проучване по темата корпоративна устойчивости у нас.
Въпреки че нивото на задлъжнялост остава под критичния праг от 60% от БВП, значителният дял на дълга в чуждестранна валута заслужава коментар и допълнителен сравнителен контекст.
Това се дължи на намалението на цените на петрола и по-ниските маржове на рафиниране. Компаниите обаче все още имат добра доходност и продължават да възнаграждават акционерите си.
Изданието отбелязва, че договорът с консорциума, съставен от компаниите Fluor и Sargent & Lundy от Съединените щати, Atkins Realis от Канада и Ansaldo от Италия, ще бъде подписан по време на срещата на върха за климата в Азербайджан следващия месец.