EUR 1.9558
USD 1.8689
CHF 2.0762
GBP 2.3633
CNY 2.5757
you tube
mobile version

Среща на мвф 2011 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
34 награди в конкурса „Българска мебел на годината“ 34 награди в конкурса „Българска мебел на годината“ 08:15 | 23.02.2025 | 408

„Българска мебел на годината“ се провежда ежегодно от 2011 г. и е конкурс за най-добра мебел, произведена в България и проектирана от български дизайнер.

още
Киргизстан и Китай: Споразумения за + $700 млн. Киргизстан и Китай: Споразумения за + $700 млн. 08:56 | 10.02.2025 | 832

По време на държавното посещение в Китай на киргизстанския президент Садир Жапаров Националната агенция за инвестиции на Киргизстан проведе консултативна среща с китайски бизнесмени.

още
ЖП безопасността с чужди експерти ЖП безопасността с чужди експерти 08:10 | 30.01.2025 | 476

В кратки срокове трябва да бъдат преразгледани всички процедури и правила, и там където има пропуски - те да бъдат отстранени. Това подчерта министър Гроздан Караджов на среща с Андреас фон Буш, ръководител на отдел „България, Унгария и Словения“ в ГД „Регионална и градска политика“ на ЕК.

още
КЕВР наложи глоби на три дружества КЕВР наложи глоби на три дружества 07:05 | 10.12.2024 | 444

Най-голямата от тях е тази за "ТЕЦ-БОБОВ ДОЛ" с 80 000 лeва за осем случая на нарушение на чл. 4 от Регламент (ЕС) №1227/2011 на Европейския парламент и на Съвета относно интегритета и прозрачността на пазара за търговия на едро с енергия (REMIT).

още
Първа среща на независимите собственици на магазини Първа среща на независимите собственици на магазини 08:10 | 15.11.2024 | 806

Към момента имаме 54 магазина в страната, като основно те са разположени в населени места с между 1000 и 50 000 жители. Един от най-успешните примери за истинско партньорство е магазинът на Фани Шеврова във Велинград. Въпреки все по-интензивната конкуренция в града партньорът ни успешно развива бизнеса си с помощта на „Моят магазин“.

още
Национална среща на малките бакалнички Национална среща на малките бакалнички 13:04 | 08.11.2024 | 583

Традиционната търговия запазва стабилни позиции на българския пазар и отбелязва растеж от 9% от началото на 2024, което я прави по-бързо растяща спрямо модерната търговия. Без значение дали се намират в големия град или в по-малки населени места, магазините в традиционна търговия играят важна роля.

още
Стартъпи от ЮИЕ се оплакват от лош имидж Стартъпи от ЮИЕ се оплакват от лош имидж 07:30 | 31.10.2024 | 412

Това посочиха предприемачи по време на форум на Алианса на научните и технологични паркове в Югоизточна Европа (SEE Science & Technology Parks Alliance), които се провежда в столичния София Тех Парк. "Идвайки от България срещаме голям проблем с имиджа”, каза Любомир Янчев, основател и изпълнителен директор на "МакКлаймът" (Mclimate). По думите му, компанията понякога среща проблем с възприемането на качеството на...

още
Имотният пазар в България, Полша, Румъния и Чехия Имотният пазар в България, Полша, Румъния и Чехия 06:30 | 27.10.2024 | 1412

Имотните пазари в България, Полша, Румъния и Чехия показват както сходства, така и различия в развитието си през последната година, в която икономиката се сблъсква с висок процент на инфлация. Всяка от тези държави среща сходни макроикономически предизвикателства като инфлация, високи лихвени проценти и административни бариери, но реагира с уникални решения. 

още
Проучване: Без автомобили е невъзможно Проучване: Без автомобили е невъзможно 13:30 | 16.10.2024 | 516

Близо половината от младите хора (47 на сто) смятат, че автомобилът ще има по-важно място в бъдеще, докато 33 на сто смятат, че то ще остане без промяна. В проучването от 2011 г. тези две стойности са обърнати, като само 29 на сто от тези под 30 (години) смятат, че автомобилите имат светло бъдеще, докато днес това важи за 45 на сто.

още
Италия се връща към ядрената енергия Италия се връща към ядрената енергия 17:40 | 15.10.2024 | 617

Рим обмисля две опции за строителството на нови реактори - американската Westinghouse или френската EDF. Развитието на ядрената енергетика в Италия беше спряно с референдум през 1987 г. , потвърдено и с ново допитване през 2011 г. Въпреки това обаче страната е запазила своята експертиза, смятат в ядрените среди.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg