АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Цената на модела "Фиат Гранде Панда" започва от под 25 000 евро за изцяло електрическата версия. Базовият електрически модел според специализирани сръбски медии може да струва около 18 000 евро в Сърбия при обявени държавни субсидии за местния модел от 7000 евро.
Сръбският президент Алекнаднър Вучич разгледа прототипите на дронове, използвани в експерименти във Военнотехническия институт, и посочи, че целта е да се построят 5000 такива дрона. На Вучич бяха показани няколко модела дронове самоубийци, разработени от сръбски експерти, включително дронът "Комарац 1" .
Хотелите в Пампорово са почти пълни с туристи, като високата заетост на легловата база се очертава да продължи до края на февруари.
хАнглийски, ирландски, сръбски, румънски, турски, гръцки туристи са основните чуждестранни клиенти в Пампорово и през този зимен сезон, според информация от "Пампорово" АД. Българските ваканционни групи преобладават като туристи в Пампорово и област Смолян както през ски сезона, така и целогодишно.
Примери за успеха на сръбски компании в южната ни съседка са Лили (Lilly Drogerie) и Спорт вижън (Sport Vision). Сред причините за процъфтяването им са събитията в Украйна, които на практика „затвориха“ големия руски пазар, както и страните около него.
Седем писти и пет лифта са на разположение на скиорите и сноубордистите в Пампорово. Ски зоната се поддържа благодарение на системите за изкуствено заснежаване. Британски, български, румънски, гръцки, турски, сръбски и молдовски туристи са основните клиенти в курорта от началото на зимния сезон.
Преди пандемията идваха над 350 сръбски туристи само в деня на отбелязването на смъртта на Св. Крал Стефан Милутин. Отделно всеки уикенд пристигаха сърби да се покланят на мощите. В момента е напълно забранено да влизат в България. Докато българите могат свободно да влизат в Сърбия без сертификати и тестове, обясни посланик Йович.
Това са АМ „Европа“ и газопроводът „Балкански поток“, както и стартирането на изграждането на интерконектора България-Сърбия, това потвърдиха българският премиер Борисов и сръбският външен министър Никола Селакович, който бе на официално посещение у нас.
За първите осем месеца на настоящата година българският износ за Сърбия е нараснал с 10,3% и достига 437 млн.евро. Това заяви министърът на икономиката Емил Караниколов, който откри българо-сръбски бизнес форум с участието на близо 100 компании.
Сред най-продаваните валути са босненска конвертируема марка, сръбски динар, турска лира и румънска леа. Разбира се, обменят се и евро или долари, защото някои от сънародниците ни предпочитат да пътуват до Черна гора, Словения или Чехия.