АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Единият ресторант се намира в Белград, нарича се "Langouste" и гледа към река Сава. Другият ресторант е на 60 км от сръбската столица и се казва "Fleur de Sel".
Какви са дигиталните навици на българите? Данните сочат, че малко над 1/3 от участниците в проучването ползват мобилните си устройства между 2 и 4 часа на ден, 22% признават, че екранното им време е в порядъка 4-6 часа, а цели 20% са онези, които отделят над 6 часа от деня си на това занимание.
Законът получи зелена светлина от Камарата на лордовете. Следващата стъпка е обнародването на закона от краля. Реформата ще върне частните оператори в държавно владение, когато договорите им изтекат или по-рано, в случай на лошо управление, след което ще бъдат обединени в организация, наречена "Великите британски железници".
През 2018 г. чешката корпорация PPF Telecom Group придоби активите на норвежкия телеком "Теленор" (Telenor) в България, Унгария, Черна гора и Сърбия. През 2022 г. "Теленор България" бе преименуван на "Йеттел". "Пи Пи Еф Телеком Груп" е собственик също и на компанията за телекомуникационно оборудване "Сетин" (CETIN).
Белгийските железници ще обособят места, където да се пази тишина - без разговори по телефона, силно говорене и мобилни устройства в тих режим.
КЗП издаде административни актове, с които забрани прилагането от мобилни оператори на нелоялна агресивна търговска практика, тъй като чрез злоупотреба с влияние операторът налага всякакъв вид прекомерни и несъответстващи на целта извъндоговорни пречки на потребителя, когато последният желае да упражни правата си по договора.
Председателят на Комисията за защита на потребителите забрани прилагането от мобилни оператори на нелоялна агресивна търговска практика. Операторът налага всякакъв вид прекомерни и несъотвестващи на целта извъндоговорни пречки на потребителя, когато последният желае да упражни правата си по договора, включително да прекрати договора или да избере друга стока или услуга или друг търговец, посочват от комисията.
В обучението са включени теми като използване на мобилни данни и Wi-Fi свързаност, индивидуални настройки и персонализиране на мобилното устройство, намиране на информация чрез онлайн търсачки, създаване на профил и безопасно използване на Фейсбук, работа с популярни приложения за обмяна на съобщения и провеждане на разговори.
Цената на модела "Фиат Гранде Панда" започва от под 25 000 евро за изцяло електрическата версия. Базовият електрически модел според специализирани сръбски медии може да струва около 18 000 евро в Сърбия при обявени държавни субсидии за местния модел от 7000 евро.
Това е петото удължаване на роуминга за период от 12 месеца, което телекомуникационните оператори правят. ЕК заедно с Националната комисия за държавно регулиране на електронните съобщения на Украйна (NCEC), улесни споразумението. ЕК призова всички оператори да се присъединят към него.