АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
За 2024 г. от фармацевтичното дружество отчитат спад в продажбите в размер на 5 процента, в т.ч. 5 процента ръст на продажбите на вътрешния пазар и 11 процента спад на продажбите за износ.
Международният архитектурен конкурс The Market Zone беше обявен през август и е спечелен от студиото за градски дизайн и планиране place.make. Чрез конкурса Общината търси цялостна концепция за развитие, подобряване и дизайн на градската среда и идейно решение за ул. "Пазарска" и площадното пространство зад универсалния магазин, заключени между бул. "Цар Симеон Велики", бул. "Руски" и улиците "Княз...
Ръководството на "Стара планина холд" предвижда продажбите за единадесетте месеца на 2024 година да достигнат 240,39 млн. лева, което ще е понижение от 30,61 на сто спрямо същия период на 2023 година.
В края на февруари ТЕЦ "Марица изток" 3 излезе на свободния пазар и временно прекрати дейност. През март от "Бюрото по труда" в Стара Загора обявиха, че са получили уведомление за съкращаване на 160 работници от предприятието от 10 май.
Изпреварващият икономически растеж в няколко от по-малките области продължава, като постепенно делът на София в общия БВП на страната намалява. Въпреки това столицата запазва водещата си роля с 41% от БВП през 2022 г., или 68,7 млрд. лв., следвана от Пловдив и Стара Загора.
"Заводът на "Арсенал" в град Стара Загора е най-роботизираният завод в България", заяви по време на откриването изпълнителният директор на дружеството инж. Николай Ибушев.
Най-скъпи в абсолютни числа остават имотите в столицата - средно по 1840 евро на квадратен метър. Веднага след София се подреждат Варна и Бургас - с цени от 1443 и 1300 евро на квадратен метър. В Пловдив средната цена надминава 1200 евро на квадратен метър, а имотите в Русе се оказват по-скъпи от тези в Стара Загора.
В момента фирмата е най-голямата в страната по отношение на своя числен състав, като в нея работят над десет хиляди души, а дейността се разпростира в три общини - Казанлък, Мъглиж и Стара Загора.
Vivacom откри първата си фотоволтаична електроцентрала край с. Могила, Стара Загора, като част от стратегията си до 2027 г. да добива 100 процента от енергията, която използва, от възобновяеми енергийни източници.
Те са на територията на Регионалните инспекции по околната среда и водите (РИОСВ) в Хасково, Стара Загора, Плевен, Монтана и Смолян. 24 вековни дървета се намират в обхвата на РИОСВ – Хасково. Те са от вида цер, благун, космат дъб, бяла топола, чинар, обикновен бук и полски ясен. 13 от тях са предложени от Асоциацията на парковете в България, 10 от Туристическо дружество „Аида“ - Хасково и едно от гражданин.