АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Ново проучване разкрива профила на „smart shoppers“ – българите, които внимателно следят за оферти и промоции, но държат на определено качество и конкретни марки.
Китай обяви, че от петък ефективно налага мита върху вноса на бренди от ЕС, като те могат да надхвърлят 30 процента. От мярката ще бъдат засегнати, например, марки като "Реми Мартен" и "Хенеси".
Допреди година и половина тази жизнерадостна, петдесетинагодишна румънка е работила във фабрика, произвеждаща обувки за големи луксозни марки като "Гучи" (Gucci), "Кристиан Диор" ( Christian Dior) и "Тод‘с" (Tod's). Днес тази фабрика вече не съществува: тя затваря врати поради липса на поръчки, освобождавайки всичките 152 служители, които като Линда са били заети на пълен работен ден.
Най-често купувачите връщат поръчани дрехи и обувки. Изследването отчита, че този подход не е безобиден, защото транспортирането на върнати стоки, купени онлайн, води до 25% от въглеродното замърсяване при електронната търговия.
Чехия се откроява като най-зрелият пазар на луксозни марки в региона на ЦИЕ. С добре развита инфраструктура за търговия на дребно Прага се превърна в център за мода и луксозни стоки от висок клас, сочи проучването. Полша и Унгария могат да се считат за развиващи се пазари с отлични перспективи за растеж.
На Софийската стокова борса търговията със зърнени стоки остава спокойна през седмицата, отчитат още експертите на борсата. Хлебна пшеница се предлагаше в голямо количество на 388 лева за тон с доставка EXW (задължението на продавача е единствено да гарантира, че купувачът има достъп до стоките). За фуражна пшеница търсенето продължава на 340 лева за тон.
Производителят на iPhone изпадна до шестото място в класацията с 9,7млн. продадени телефона. През същия период на миналата година компанията заемаше третото място. "Това е първото тримесечие в историята, в което местни марки заемат първите пет позиции в класацията", заяви анализаторът в "Каналис" Лукас Чжон.
Пет са най-продаваните нехранителни марки на Lidl в Европа, сертифицирани от водещата световна компания за пазарни анализи Euromonitor International.
Месечното увеличение на цените на стоките и услугите за лично потребление, измерено чрез индекса на потребителските цени, е 0.1%. След месеци на постепенно понижение годишната инфлация се стабилизира на 4,1% през март, но оттогава продължи намалява.
Цените на храните нарастват с 1% на годишна база през май, а цените на стоките като цяло с 2 %. Разходите за облекло и обувки са с 4,7% по-високи, докато разходите за комунални услуги продължават да намаляват с 2,4%.