АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Най-много са от Куба – 48 и от Турция – 30. Имало също посетители от Алжир, Бразилия, Виетнам, Египет, Еквадор, Израел, Индия, Тунис, Хондурас, Южна Корея, Япония, Чили, както и от цяла Европа. Увеличават се и румънските туристи, както и тези от Русия, Германия, Литва, Чехия, Португалия и др.
Фирмата, съвместно предприятие между китайския инвеститор Tianjin Dongxing Industrial и кубинската държавна компания Minerva са произвели над 2000 скутера, велосипеди и мини триколки в Куба с китайски части. Компанията е започнала да тества също и нов електрически трактор и експериментира с други тежкотоварни машини, задвижвани с електричество.
През 2023 година в Сърбия са издадени общо 52 171 разрешителни за работа на чуждестранни граждани. От тях 9872 са били за жени. Най-много разрешителни са издадени на граждани на Китай, Русия и Турция, Индия, Куба, Северна Македония, Непал и Босна и Херцеговина.
Реколтата от захар в Куба намалява до най-ниския си обем от 1900 г. насам, принуждавайки правителството да внася и оказвайки все по-голям натиск върху местното производство на ром, безалкохолни напитки и лекарства.
Цената на обикновения бензин ще скочи от 25 песо на 132 песо, което е с 528% повече, а цената на бензина Super ще се увеличи от 30 на 156 песо, което е с 520% процента повече, посочи министърът на финансите Владимир Регуейро.
Няколко специалисти предупредиха неотдавна за рисковете от продоволствена несигурност на комунистическия остров, докато властите се стремят да снабдят с хранителни стоки от първостепенно значение 11 милиона кубинци на субсидирани цени посредством купонна система, известна като "либрета".
Външнотърговският стокообмен на подсектор "Парфюмерия и козметика" през 2022 г. нараства, като достига 788,1 млн.евро. Външнотърговското салдо е положително, като спрямо 2021 г. намалява с 34.5 млн. EUR, а спрямо 2017 г. намалението е със 36.9 млн. EUR или 10 пъти.
Статистическата служба посочва, че между януари и юли туристите в страната са били 843 891 спрямо 141 293 през първите седем месеца на миналата година. Кубинските власти се надяват техният брой да достигне 2,5 милиона през тази година, разчитайки руснаците да се завърнат.
Авариите на 20-те остарели местни електроцентрали, където дейностите по поддръжка са отложени поради липса на средства, са съвпаднали с пожари в два от генераторите. Така прекъсванията на тока през настоящите горещите месеци, а вероятно и през идната година няма да спрат.
Правителството залагаше през декември на производство от 911 000 тона за сезона 2021-2022 г., което е най-ниската цифра през последните години. Само 52% от предвидения производствен план обаче е бил реализиран, съобщи официалният всекидневник "Гранма".