АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Това не е новост, тъй като той винаги е бил глобален феномен. Дори в най-добрите си моменти парижката висша мода оцелява благодарение на сделките с американски универсални магазини, а европейските бижута и часовници се продават на клиенти в Пакистан или Москва.
"Китайската инвестиция в проекта в размер на 4,8 милиарда долара изпраща силно и ясно послание, че Пакистан е място, където китайските компании и инвеститори продължават да демонстрират своето доверие", коментира сделката пакистанският премиер.
Външнотърговският стокообмен на подсектор "Парфюмерия и козметика" през 2022 г. нараства, като достига 788,1 млн.евро. Външнотърговското салдо е положително, като спрямо 2021 г. намалява с 34.5 млн. EUR, а спрямо 2017 г. намалението е със 36.9 млн. EUR или 10 пъти.
Египет, Пакистан и Ливан се отказаха от дългогодишната си политика на обвързване на валутите си с долара през януари. Възможно е, според оценки на икономисти и инвеститори, силната американска валута да принуди и други дърави да се поддадат на пазарните сили и да последват примера им.
Въпреки наводнениеята в Пакистан глобалните запаси от ориз са доста стабилни и подобряващите се перспективи за реколтата в Индия трябва да потушат всички опасения за предлагането и да ограничат всяко увеличение на цените от неотдавнашното силно търсене, което се появи от Бангладешз.
Пакистан е петият по големина в света производител на манго. През 2019 г. страната изнася 120 000 тона манго. В страната се отглеждат около 400 вида от сладкия плод. От 2015 г. дипломатическите представителства на Пакистан по света рекламират своята страна с плода манго.
По предварителни данни на Destatis за 2021 г. търговският стокообмен между България и Германия възлиза на 9,8 млрд. евро, което е рекорд в двустранните търговски отношения, износът на България за Германия е в размер на 5,3 млрд. евро, а вносът възлиза на 4,5 млрд. евро.
Обмисля се с помощта на български машини в областта на преработката на плодове да се разработи начин хранителни продукти с манго целогодишно да са достъпни на българския пазар.
Турция е най-голямата дестинация за износ на отпадъци от ЕС, с обем от около 13,7 милиона тона през 2020 г. - повече от три пъти повече, отколкото през 2004 г. Втората по големина дестинация е Индия, която е получила почти 2,9 милиона тона отпадъци от ЕС през 2020 г., следван от Обединеното кралство (1,8 милиона тона), Швейцария (1,6 милиона тона), Норвегия (1,5 милиона тона), Индонезия и Пакистан (и двете 1,4 милиона тона).
По последни данни на митническото управление общата стойност на стокообмена в търговия със стоки с чужбина е 32,16 трилиона юана или увеличение от 1,9% спрямо 2019 г. От тях износът е бил за 17,93 трилиона юана, което е ръст от 4%, а вносът – 14,23 трилиона юана или спад от 0,7%.