АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това е експресно оборотно финансиране и ликвидност. С ясен фокус върху финансовите предизвикателства пред малките и средни предприятия, под шапката на Smart Factoring. Представен е първият по вида си иновативен финтех продукт за България за оборотно финасиране. Услугата цели да предостави незабавен и дигитален достъп до средства по издадени единични фактури с отложено плащане.


Всяка стока, която е закупена от регистриран в Европейския съюз електронен търговец, може да бъде върната с изключение на разопакована козметика, книги, храни, напитки или продукти, които са свързани с хигиената.


Заводът използва стотици електрически двигатели в приложения, вариращи от помпи, вентилатори и компресори, през смесители, мелници и конвейери, до газови вентилатори и охладителни кули.


Съветът на ЕС въвежда два нови показателя за налагане на мерки срещу онези, които притежават или управляват кораби от т. нар. сенчестия флот на Русия и тези, които подкрепят или се възползват от руския военнопромишлен комплекс.


Приходите от Суецкия канал спаднаха с шестдесет процента през 2024 г., след като морските превозвачи пренасочиха корабите си, заради атаките от страна на йеменските бунтовници хуси срещу свързани с Израел, САЩ и Великобритания плавателни съдове.


Жалбата срещу НКЖИ е внесена от "Монолит София" АД по реда на Закона за обществените поръчки (ЗОП) в частта му за сроковете за подаване на оферти за участие в процедури. Тя е срещу решението за модернизация на железопътна линия Видин - София и железопътен участък Медковец - Срацимир.


Търговците, които не спазват закона са заплашени от глоба до 30 000 евро. Според приетите разпоредби големите търговци на дребно са задължени редовно да публикуват и обновяват онлайн цените на продуктите си, за да имат достъп до дигитални инструменти, които в реално време ще дават възможност на потребителите да сравняват цените.


Прекъсването на връзките на техните електропреносни мрежи с руската започна още преди години, за да не бъде използван токът от Москва като "средство за геополитически шантаж срещу тях, както каза литовският министър на енергетиката Зигимантас Вайчунас, цитиран от Франс прес.


КЗП е предприела действия за извършване на проверки на място на кредиторите, за които е установено, че са пренесли незаконосъобразните такси в своите тарифи.


Председателят на КЕВР Иван Иванов посочи три фактора за поскъпването на водата - наредба за регулиране на ВиК услугите на МС от 2016 г., -индекс на инфлацията на бизнес плановете - и ценовия скок на тока за бизнеса.