АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
По-голямата част от суровото мляко, произведено през 2023 г., е доставено на мандрите (149,3 милиона тона) и е използвано за производството на редица пресни и промишлени млечни продукти.
Повечето българи (71 %, подобно на средното за ЕС) твърдят, че са осведомени за мерките, които могат да предприемат, за да успеят да приспособят своя дом и начин на живот. В същото време, мнозинството (55 %, сравнено със средното в ЕС от 60 %) не са наясно с обществените субсидии или финансовите стимули, предвидени за подкрепа на подобни усилия.
Основната цел на лабораторията ще бъде допълнителното изследване на полезните съставки на българската закваска и да се търсят нови научни доказателства за здравословните свойства на българското кисело мляко.
През лятото динята не се яде без сирене. Млечният продукт се подправя още с мед или домашно сладко. Добавя се и в макароните, яде се още в комбинация с кисело мляко, върху филия лютеница или друг вид разядка. Предпочитано е с мекици, палачинки или пържени филийки.
През 2023 г. Хърватия отчита спад на годишна база в броя на отглежданите говеда и свине и в производството на мляко и яйца, предаде хърватската агенция ХИНА, позовавайки се на данните на Хърватския статистически институт. Прирастът на едрия рогат добитък през 2023 г. намалява с 18,2% на годишна база до 74 889 тона, а броят на телетата намалява с 6 000 глави (-5,1%).
"Аккую" е първата атомна електроцентрала, която се изгражда в Турция. Проектът се реализира в окръг Мерсин на основата на междуправителственото споразумение за сътрудничество, подписано между Русия и Турция на 12 май 2010 г.
През юни държавното дружество регистрира най-силните продажби на кисело мляко от пет години насам, отбелязва и двоен скок на продажбите на пробиотичния си айрян. Този продукт, по думите на Живко Живков, е уникален по рода си за пазара в България и се превръща в хит в горещите месеци
Разследването ще продължи до февруари, когато могат да бъдат наложени окончателни мита за срок от пет години. ЕС вече наложи временни мита за електрически автомобили, произведени в Китай заради несправедливи субсидии.
Цената на модела "Фиат Гранде Панда" започва от под 25 000 евро за изцяло електрическата версия. Базовият електрически модел според специализирани сръбски медии може да струва около 18 000 евро в Сърбия при обявени държавни субсидии за местния модел от 7000 евро.
Сред изводите в Последващата оценка за изпълнението на Националната стратегия за регионално развитие за периода 2012-2022 г. е, че за периода 2010-2020 г. се наблюдава ограничен напредък в преодоляването на междурегионалните различия в страната.