АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Агенция „Пътна инфраструктура“ и тунел „Железница“ на АМ „Струма“ взеха наградата за най-мащабен инфраструктурен проект, реализиран през 2024 г. Отличието в категория „Транспортна инфраструктура“ е от ежегодния национален конкурс „Сграда на годината“ и беше връчено на инж. Стоян Николов, член на Управителния съвет на АПИ.
Нидерландската централна банка (DNB) предложи домакинствата да бъдат подготвени за период, в който електронните платежни системи може да се сринат.
Гръцкият Държавен съвет, ВАС на страната, отмени като противоконституционни разпоредбите на т.нар. Нов регламент за строителството от 2012 г., с които се позволяваше увеличаване на интензивността на застрояването и на височината на сградите срещу по-екологично строителство и увеличаване на зелените пространства.
"Напоителни системи" ЕАД за първи път от създаването си е бенефициент по подмярка 4.3 "Подкрепа на инвестиции в инфраструктурата, свързана с развитието, модернизирането или адаптирането на селското и горското стопанство" по ПРСР 2014-2020 г., отпуснатата безвъзмездна финансова помощ е в размер на 57,4 млн.евро.
Правителството одобри над 319 хил. лв. по насърчителна мярка за изграждане на пътна инфраструктура в община Куклен Министерският съвет прие Решение за одобряване на финансиране на публична общинска инфраструктура по реда на Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ).
Очаква се бюджетът да бъде обсъден с Националния съвет за тристранно сътрудничество, след което да бъде одобрен и внесен в Народното събрание още през следващата седмица.
Присъединяването към услугата за незабавни разплащания в евро е в изпълнение на дейностите в областта на платежните системи по Националния план за въвеждане на еврото в Република България.
Според решение на Управителния съвет на БНБ от 31 октомври тази година, БНБ определя шест други системно значими институции (ДСЗИ), както и нивото на буфер на индивидуална, консолидирана или на индивидуална и консолидирана основа, приложим към общата стойност на рисковите експозиции, влизащ в сила от 1 януари 2025 година.
Забраната за влизане в центъра на столицата има за цел да подобри чистотата на въздуха и ще важи в периода на зимните месеци – от днес до 28 февруари 2025 г., и е приета с решение на Столичния общински съвет в края на 2022 г.
Две трети (66%) от румънците вярват, че потребителите допринасят за по-чистата околна среда, а почти половината (45%) казват, че отказът от газови отоплителни системи не е добро решение, предаде румънската агенция Аджерпрес, позовавайки се на проучване.