АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Страната е зависима от руския газ. Руската компания Газпром Нефт и Газпром притежават съответно 50 процента и 6,15 процента от НИС. Сръбското правителство притежава 29,87 на сто, а дребни акционери притежават останалите акции, отбелязва Ройтерс.
По думите на белградския кмет с новата социална мярка сръбската столица ще се превърне в единствения град в Европа, който има безплатен обществен транспорт за два милиона души.
Единият ресторант се намира в Белград, нарича се "Langouste" и гледа към река Сава. Другият ресторант е на 60 км от сръбската столица и се казва "Fleur de Sel".
S&P Global Ratings повиши кредитния рейтинг на Сърбия от "BB+" на "BBB-" със стабилна перспектива, Сърбия за първи път получава инвестиционен кредитен рейтинг на ниво "BBB-" от една от трите големи рейтингови агенции, което означава, че има задоволителна способност да изпълнява финансовите си задължения и умерен кредитен риск.
Сръбският вицепремиер Александър Вулин отбеляза, че БРИКС не поставя политически условия към членовете си или кандидат членовете си, като ЕС, а за да се влезе в БРИКС, не е нужно да бъдат приемани закони, написани извън Сърбия.
Туристическата организация на Сърбия (ТОС) започна рекламна кампания в Лондон с цел привличане на повече британски туристи в страната, предаде Танюг. В рамките на кампанията ще бъдат представени оферти за почивка в Сърбия посредством рекламни надписи на таксита, билбордове и в метрото.
Цената на модела "Фиат Гранде Панда" започва от под 25 000 евро за изцяло електрическата версия. Базовият електрически модел според специализирани сръбски медии може да струва около 18 000 евро в Сърбия при обявени държавни субсидии за местния модел от 7000 евро.
До края на месеца ще бъдат внесени измененията в Закона за енергетиката, които ще премахнат мораториума върху изграждането на атомни електроцентрали в Сърбия, съобщи Танюг. Сърбия няма собствени АЕЦ, но има забрана за изграждане, въведена през 1989 г. след аварията в Чернобил.
Най-скъпият продаден апартамент също е в сръбската столица и е на стойност 1 226 888 евро, информира сръбската редакция на телевизия Ен1, като цитира данни на Републиканския геодезичен институт.
За нея ще се работи съвместно с Азербайджан, който изгражда електроцентрали, които са в състояние да произвеждат и по един гигават електроенергия, а досега Сърбия винаги се е ограничавала до около 300-350 мегавата.