АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Указът на Тръмп съдържа инструкции за главния прокурор да не прилага забраната, за да може "правителството ми да има възможност да определи подходящите действия по отношение на ТикТок".


Проверката ще засегне възможностите за съгласувано манипулиране или автоматизирано използване на услугата на ТикТок, правилата на платформата за политическа реклама и платеното политическо съдържание. ЕК ще използва за оценката си също документите, разсекретени от румънските власти.


Очаква се "Гугъл" (Google), "Мета" (Meta), "БайтДенс" (ByteDance) - собственика на "ТикТок" (TikTok), "Амазон" (Amazon) и "Алибаба" (Alibaba) да получат над половината от тази сума на фона на доминацията на технологичния сектор на пазара, пише в. "Файненшъл таймс".


"ТикТок" използва комбинация от автоматизирано откриване и човешки модератори за преглед на съдържанието, публикувано на платформата.


Смята се, че около 70 на сто от младите хора в САЩ вече използват "ТикТок". С все по-широкото му навлизане в ежедневието ни се засилват и опасенията, че данните на потребителите на приложението се изпращат до компютърни системи, контролирани от властите в Китай.


Причината е нарушаване на нов закон, който налага по-голям контрол на социалните медии. санкционирани са Фейсбук, Инстаграм, Туитър, Перископ, Ютюб и ТикТок.


Китайското приложение за споделяне на видеоклипове ТикТок, заплашено от забрана от президента на САЩ Доналд Тръмп, който го обвинява в шпионаж в полза на Пекин, обяви, че планира да заведе дело срещу американското правителство, предаде Франс прес.