АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Проверката ще засегне възможностите за съгласувано манипулиране или автоматизирано използване на услугата на ТикТок, правилата на платформата за политическа реклама и платеното политическо съдържание. ЕК ще използва за оценката си също документите, разсекретени от румънските власти.
Очаква се "Гугъл" (Google), "Мета" (Meta), "БайтДенс" (ByteDance) - собственика на "ТикТок" (TikTok), "Амазон" (Amazon) и "Алибаба" (Alibaba) да получат над половината от тази сума на фона на доминацията на технологичния сектор на пазара, пише в. "Файненшъл таймс".
"ТикТок" използва комбинация от автоматизирано откриване и човешки модератори за преглед на съдържанието, публикувано на платформата.
Смята се, че около 70 на сто от младите хора в САЩ вече използват "ТикТок". С все по-широкото му навлизане в ежедневието ни се засилват и опасенията, че данните на потребителите на приложението се изпращат до компютърни системи, контролирани от властите в Китай.
Причината е нарушаване на нов закон, който налага по-голям контрол на социалните медии. санкционирани са Фейсбук, Инстаграм, Туитър, Перископ, Ютюб и ТикТок.
Китайското приложение за споделяне на видеоклипове ТикТок, заплашено от забрана от президента на САЩ Доналд Тръмп, който го обвинява в шпионаж в полза на Пекин, обяви, че планира да заведе дело срещу американското правителство, предаде Франс прес.