АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Учени от Института за космически изследвания и технологии (ИКИТ) към БАН пристигат в Пловдивския панаир, за да демонстрират цивилните приложения на въздушните роботи - дроновете. Това ще се случи от 25 до 28 септември в рамките на 78-ото издание на Международния технически панаир, съобщиха от Панаира.
Натали Вълчева, студент по Молекулярна биология в Софийския университет и член на отбора по синтетична биология iGEM Bulgaria към лаборатория "Биоинфотех" в "София тех парк", представи бактериална система, която произвежда ензими, разграждащи антибиотици в околната среда.
Панаирът е най-мащабното ежегодно изложбено събитие, което е неразделно свързано с историята на икономическия и културен растеж на Гърция. По време на 87-то издание на Панаира се предвижда участие на високо ниво от гръцкото правителство, държавни институции и администрация.
Форумът комбинира няколко специализирани изложби, посветени на машиностроенето, дигиталните технологии, строителството, зелената икономика и екопроизводството, химическата индустрия.
Как химическата индустрия работи по „зелени стандарти“ ще демонстрират няколко световни компании на Международния технически панаир от 23 до 28 септември 2019 г. в Пловдив. Те са част от експозицията на Беларус - един от глобалните лидери в бранша и икономика с ръст от 8.1% годишно, който я нарежда сред първенците в Европа.
Седмицата на дигиталните технологии „ДиТех“ е един от основните акценти на Международния технически панаир в Пловдив. За първи път той ще бъде излъчвана на живо в Интернет заради големия интерес. Това е част от концепцията за модернизиране на деловия форум, която стартира на неговото 75-о издание.
Общо 215 000 души са посетили панаира тази година или с 8000 по-малко, отколкото през 2017 година, с която може да бъде направено сравнение.
След проверка, започнала в началото на 2017 г., комисията е открила несъответствие между декларираните доходи и активи, и реалните такива на Трайков, на стойност близо 2,4 млн. лв.
Какво още разказва за историята на панаира Светлана Кръстева, началник отдел Държавен архив - Видин. До 1-ви септември ще продължи 120 -то издание на изложението, в което тази година участвуват повече от 200 търговци, производители и занаятчии от цяла България и от Сърбия.
Високобелтъчният хляб е само едно от общо 72 открития на фирми и научни институти, които се представят на „Агра” в Пловдив. Това е и своеобразен рекорд на международната изложба в последните 3 години, каза главният директор на панаира Иван Соколов.