АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Една трета от хората пътуват всяка седмица извън мястото си на постоянно пребиваване, 9% - всеки ден, а 92% от българите използват транспортната инфраструктура на страната поне веднъж годишно.
Ще се инвестира в инфраструктура. 40-те градски общини са от 6-те региона за планиране от ниво NUTS 2: Айтос, Асеновград, Ботевград, Велинград, Враца, Габрово, Горна Оряховица, Гоце Делчев, Димитровград, град Добрич, Дупница, Казанлък, Карлово, Карнобат, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Лом, Монтана, Нова Загора, Пазарджик, Панагюрище, Перник, Петрич, Пещера, Разград, Самоков, Сандански, Свиленград, Свищов, Севлиево, Силистра, Сливен, Смолян,...
Инвестициите са по направленията от Коридор VIII София-Пловдив-Бургас и Карнобат-Синдел-Варна. Това включва всички вече изпълнени проекти и такива, които са в ход. Работим активно за финализиране на дейностите по изпълнението на проекта за жп връзката с РСМ от около 2,4 км, който е предвиден за финансиране по Програма „Транспортна свързаност“ 2021-2027.
Създадохме стабилна инфраструктура, която през 2025 г. ще управлява търговска платформа в рамките на финансовия център в Истанбул в партньорство с турската компания „Боташ“ и руската „Газпром“, посочи Байрактар в интервю за „Миллиет“.
Малко повече от две години ще бъдат необходими за изграждането на новата критична инфраструктура на територията, обслужвана от пристанищния оператор. Според парафирания проект новите железопътни трасета ще бъдат шест – две от тях ще бъдат оперативни, а останалите – буферни. Общата им дължина ще бъде почти четири километра.
Пет от проектите са за изграждане на железопътна и пристанищна инфраструктура. Други два са за техническа помощ за изграждане на жп връзка с летище Пловдив и за развитие на железопътен възел Пловдив.
Те са по Програма "Транспортна свързаност" 2021-2027. В процес на изпълнение са модернизацията на жп линиите Елин Пелин-Костенец и Пловдив-Бургас, удълбочаване на пристанище Бургас и проучвания за внедряване на ERTMS система в жп транспорта.
Един от важните ѝ елементи е, че ББР трябва да бъде основен участник в изпълнението на проекти с национална и стратегическа стойност, включително в сектори от първостепенно значение за публичните политики (отбрана, индустриализация, инфраструктура, здравеопазване, енергетика и др.).
Данните касаят „Холдинг Български държавни железници", Националната компания „Железопътна инфраструктура", „БДЖ-Пътнически превози" и „БДЖ-Товарни превози".
Третокласният път осигурява пряка връзка от АМ „Тракия“ до път I-8 Пловдив – Хасково. Инвестицията е за близо 17 млн. лв. и средствата са от бюджета на Агенция „Пътна инфраструктура“.