АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Днес той направи отново на място инспекция на строителните дейности на обекта.По време на инспекцията стана ясно още, че също до края на юни предстои пускането движението и по участък 1 на автомагистрала „Хемус“.


Във връзка с отчуждителна процедура за поземлените имоти в районите "Витоша", "Овча купел", "Красна поляна" и "Люлин", засегнати от разширението на Южната дъга на Софийския околовръстен път в участъка от улиците "Лазурна" и "Киевска" до автомагистрала "Струма", АПИ предприема необходимите действия за теренното обезпечаване на трасето.


Ще се реконструират 3400 м единичен коловоз на трамваен релсов път, както и пътни платна, и тротоарите по бул. “Александър Стамболийски“. Модернизирането на трамвайното трасе ще намали шума и праха, което е важно за подобряване на градската среда“, каза заместник-кметът по строителство Никола Лютов, цитиран от пресцентъра на Общината.


Искането на Агенция "Пътна инфраструктура" е 2,8 млрд. лв., липсват средства. Бюджетът е такъв, защото са поети ангажименти, с които фирмите са излъгани, както и българските граждани, заяви още Иван Иванов. Ще пуснем един лот на магистрала „Хемус“, както и автомагистрала „Европа", каза още регионалният министър.


Прогнозната стойност на поръчката е 2,967 млрд. лв. без ДДС, а предвиденият срок за изпълнение е 1770 календарни дни.Проектното трасе на АМ „Русе – Велико Търново“ е общо 133 км и е разделено на три участъка: Русе - Бяла, обход на град Бяла и Бяла - Велико Търново.


Liebherr-Mischtechnik GmbH планира да прехвърли продуктовите групи за бетоновози и бетонови центрове от немския град Бад Шусенрид към българския производствен обект на Liebherr в Тракия икономическа зона /ТИЗ/ - „Либхер Конкрийт Технолоджи Марица“ ЕООД. Това ще обхване части от производството, разработката, както и съпътстващите и административни дейности.


"Три-Уол България", част от "Три Уол" (Tri Wall) получи сертификат клас "А" за инвестицията си в "Тракия икономическа зона" (ТИЗ). Тя е в размер от над 60 млн. лева и е за изграждане на нов завод за велпапе и опаковки. Очаква се инвестицията да открие 150 работни места, съобщават от МИР.


За да се подобрят пропускателните възможности на Автомагистрала "Тракия" и да се намалят рисковете от инциденти, от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) разглеждат възможностите за разширяване на отделни участъци като този София - Пловдив и/или чрез развитието на алтернативни трасета. До отнемане на трафика от магистралата се очаква да доведе и основният ремонт на дублиращото я трасе през Нови хан и Костенец.


Морските навигационни карти ще бъдат преиздадени, за да се отрази добавянето на 10-километровата отсечка. Египет съобщи в събота, че успешно е тествал новото трасе край южния край на канала.


Избраният изпълнител ще трябва да проектира трасе от четири ленти, което ще даде икономически хоризонт за по-бърз достъп до един от най-големите мегаполиси в Европа - Истанбул