АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
В сравнение с година по-рано, сега обявените за публична продан имоти са с 60 процента по-малко. Частните съдебни изпълнители продават основно земелска земя. Насрочените в началото на годината търгове за публична продан за тези имоти са 18. На тях общо се продават 121 декара ниви.
В цяла Европа техниката отдавна е заместила тежкия физически труд и никой не възприема машините като заплаха. Опасни ли са промените, които МЗХ и ИАГ предлагат за две наредби – за сечите и строителството в горски територии?
Ще се инвестира в инфраструктура. 40-те градски общини са от 6-те региона за планиране от ниво NUTS 2: Айтос, Асеновград, Ботевград, Велинград, Враца, Габрово, Горна Оряховица, Гоце Делчев, Димитровград, град Добрич, Дупница, Казанлък, Карлово, Карнобат, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Лом, Монтана, Нова Загора, Пазарджик, Панагюрище, Перник, Петрич, Пещера, Разград, Самоков, Сандански, Свиленград, Свищов, Севлиево, Силистра, Сливен, Смолян,...
Платформата за провеждане на е-търгове за продажба на дървесина е увеличила приходите на държавните горски предприятия с близо 53 млн. лв. Допълнителните средства са реализирани от увеличението на първоначално обявената цена, която е предложена на търг през електронната система.
Най-голямо е поскъпването на квадратния метър в областните градове Видин, Кюстендил, Ловеч и Сливен, където за поредна година се отчита покачване от над 20%. Причината за това е най-вече догонващата тенденция за региони, в които развитието на пазара е изоставало преди това.
В Сливен ще бъдат показани първокачествени български продукти и модерно животновъдство. Денят на Българския производител ще се проведе на 18 и 19 октомври 2024 г., на изложбените площи до разклона за с. Мечкарево.
АППК е увеличила приходите си с над 40 млн. лв. от продажба на имоти, частна държавна собственост или имоти, собственост на търговски дружества с повече от 50% държавно участие, благодарение на изградената от Информационно обслужване платформа за провеждане на електронни търгове.
На българския щанд се представиха 5 родни компании, членове на Асоциация "Традиционни български консерви". Това са „Балкан Агрикалчарал“ ЕООД, „Дерони“ ООД, „Фрукто Сливен“ АД, „Харвеста“ ЕООД и „Bulgarian Wild Mushrooms“ Ltd.
Максималният размер на помощта ще се увеличи от 50 % на 60 % от допустимите инвестиционни разходи в Стара Загора и в части от областите Сливен и Хасково, и от 60 % на 70 % в части от област Ямбол.
През 2023 г. средната цена на сделките с ниви в област Сливен достига 1389 лв. за един декар, което е ръст от 15,4 процента спрямо 2022 година. Това съобщиха от Териториалното бюро - Югоизток.