АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Китай освен това подава жалба в Световната търговска организация (СТО) заради американските мита, съобщи агенция Синхуа.


Нестабилната търговска политика на САЩ, съпроводена с налагане и последваща отмяна на определени мита върху вноса в страната, предизвика известен стимул в цените на основните фючърсни контракти отвъд Океана. На този фон пшеницата намали "слизането" си надолу към дъното. Основните зърнени фючърси в Чикаго и Париж отчетоха поскъпване.


Бойкоти на цялата търговска мрежа и на отделни търговски вериги бяха обявени първо в Хърватия през януари по призив на гражданската платформа "Ало, инспекторе". Подобни акции за бойкот на магазините се организираха и в други страни като Босна и Херцеговина, Черна гора и Република Северна Македония.


Златото е толкова скъпо, колкото не е било никога - тази седмица цената за тройунция достигна 2882 долара. Част от обяснението е свързано с опасенията за търговска война между САЩ и Китай, тъй като златото винаги е било „сигурно пристанище" в несигурни времена, пише АРД.


В рамките на своите правомощия КЗП ще наложи съответните имуществени санкции на операторите, приложили нелоялните действия. В подобни случаи законът предвижда санкция в размер до 50 000 лева за всяка прилагана нелоялна търговска практика, допълват от КЗП.


Лондон обяви миналата година, че ще се присъедини към Всеобхватното и прогресивно споразумение за транстихоокеанско партньорство (CPTPP), което се смята за най-голямата търговска сделка за страната, след като тя напусна ЕС след референдума през 2016 г.


Опазването на торфищата в Чаирските езера е основната мисия на тригодишния проект „Капсули биоразнообразие в Родопите“. Инициативата обединява НПО, учени от БАН, местната власт и бизнеса.


Близо 1000 баварски компании с повече от 260 представителства развиват производствена и търговска дейност у нас. Сред тях са както международно опериращи технологични концерни, водещи автомобилни производители, банкови и застрахователни институции, така и много малки и средни фирми от различни сектори на икономиката.


Създадохме стабилна инфраструктура, която през 2025 г. ще управлява търговска платформа в рамките на финансовия център в Истанбул в партньорство с турската компания „Боташ“ и руската „Газпром“, посочи Байрактар в интервю за „Миллиет“.


В КЕВР беше обсъдено изменение на Списъка с важни точки на газопреносната система на ICGB, което е пряко свързано с възможността за доставки от терминала за втечнен природен газ край Александруполис, чиято търговска експлоатация започна от 1 октомври. В списъка има нова входно-изходна точка на междусистемно свързване - Komotini-DESFA/ICGB, свързваща газопреносните инфраструктури на ICGB и ДЕСФА (DESFA) до гръцкия град Комотини.