EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

Укриването на данъци в гърция вече ще се третира като престъпление - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
6,7% средно поскъкване на яйцата в ЕС 6,7% средно поскъкване на яйцата в ЕС 08:01 | 22.04.2025 | 98

Сред страните членки на ЕС най-голямо повишение е регистрирано в Чехия ( 46 на сто на през март 2025 г. спрямо март 2024 г.), следвана от Словакия (29,8 на сто) и Унгария (26 на сто). За сметка на това яйцата са поевтинели най-много в Нидерландия (3,6 на сто), Люксембург (3,2 на сто) и Гърция (2 на сто). 

още
Икономиката на фокус при визита на Ди Ванс в Индия Икономиката на фокус при визита на Ди Ванс в Индия 09:45 | 21.04.2025 | 200

Ванс има планирана среща тази вечер с премиера Нарендра Моди в столицата Делхи. Министерството на външните работи на Индия заяви, че визитата дава възможност да се направи равносметка на напредъка в двустранните отношения, като се очаква акцент в разговорите да бъде поставен върху икономическото и търговското сътрудничество.

още
Киев и Вашингтон с меморандум за полезните изкопаеми Киев и Вашингтон с меморандум за полезните изкопаеми 11:20 | 20.04.2025 | 194

Американският финансов министър Скот Бесент заяви, че подробностите все още се уточняват, като се има предвид кога и къде трябва да бъде подписана сделката. Според него целевата дата е 26 април.  Той отбеляза, че споразумението по същество включва договореното по-рано и е дълго около 80 страници. В края на февруари във Вашингтон се провали подписването на неясно рамково споразумение за съвместен добив на суровини след спор между Тръмп и...

още
Предимство за Египет след US митата Предимство за Египет след US митата 16:05 | 17.04.2025 | 517

Египет се възползва от Споразумението за квалифицирана индустриална зона (Qualifying Industrial Zone - QIZ), което позволява на продуктите му да влизат безмитно в САЩ, обясни той. Условието е част суровините да се осигурени от Израе, като в момента този дял е 10,5 на сто, допълват местни медии.

още
41,68 лв./ха за засегнати от сушата производители 41,68 лв./ха за засегнати от сушата производители 14:59 | 17.04.2025 | 533

Подпомагането от Европейския фонд за гарантиране на земеделието (ЕФГЗ) е в размер на 21 318 220 лева. Ставката е определена, като бюджетът е разделен на хектарите, заявени и установени като допустими по реда на Наредба № 1 от 2025 г.

още
ОИСР с препоръки за кръговата икономика ОИСР с препоръки за кръговата икономика 12:58 | 17.04.2025 | 485

ОИСР предоставя препоръки за политики за ускоряване на кръговия преход на София, като се основава на своята рамка с три стълба — хора и фирми, политики и места.

още
Подвеждаща информация за цените в търговски обекти Подвеждаща информация за цените в търговски обекти 10:57 | 17.04.2025 | 482

В единия от проверените обекти клиент е бил таксуван със значително по-висока цена за кашкавал от обявената на етикета, като впоследствие му е отказано възстановяване на разликата в цената.

още
OpenAI създава своя социална мрежа OpenAI създава своя социална мрежа 10:02 | 17.04.2025 | 549

Проектът все още се намира в ранен етап на развитие, но по информация на източниците, в компанията вече съществува вътрешен прототип, който включва социален фийд, фокусиран върху генерирането на изображения от ChatGPT.

още
€4 млрд. са германските инвестиции у нас  €4 млрд. са германските инвестиции у нас 08:56 | 17.04.2025 | 519

"Доказателство за значението на Германия като водещ външноикономически партньор на България са ускорените темпове на нарастване на търговския стокообмен, както и сериозното присъствие на германски компании, опериращи на българския пазар и развиващи бизнес у нас", изтъкна икономическият министър.

още
Турция: Износ на 138 млн. кв. м килими за 3 месеца Турция: Износ на 138 млн. кв. м килими за 3 месеца 08:01 | 17.04.2025 | 504

Най-голям брой килими през първото тримесечие на 2025 г. са изнесени за САЩ, като турският бизнес е генерирал печалба от 192,4 милиона долара от американските купувачи.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg