АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Държавата се опитва да вземе на ръчно управление напълно пазарни взаимоотношения и да планира търговските практики до най-малкия детайл.


ВМЗ ЕАД обяви стажантска програма, която дава възможност на младите хора без стаж по специалността да получат практически опит и възможност за развитие в родния край, работа в реална производствена среда и запознаване с утвърдените практики на управление в дружеството и сключване на договор за стипендия, а на дипломиралите се - договор за работа.


Това е част от стратегията за управление на отпадъците в община Стара Загора- отпадъкът да се сепарира при този, който го генерира. Местната администрация е кандидатствала по програма за биоразградими отпадъци.


На първичния пазар на труда са заявени 12 831 свободни работни места, като най- много са в сферата на „Преработваща промишленост” – 20.5%, „Търговия; ремонт на автомобили и мотоциклети” – 14.7%, „Хотелиерство и ресторантьорство” – 13.3%, „Държавно управление” – 10.0%, „Образование” – 6.5% и „Административни и спомагателни дейности”...


Какви са българските мебелни фирми, как работят те, как се развиват като управление, присъствие на пазара, как използват технологиите и дигитализацията? Ето разказа за четири от тях, намиращи се в Бургас.


"Недопустимо е в България да се продават храни със съмнителен произход или подвеждащи етикети, които заблуждават потребителите за състава и качеството на продукта. Пазарът трябва да бъде защитено място, а не територия за печалба на нечестни търговци за сметка на здравето на хората", заяви инж. д-р Андрей Велчев, председател на Сдружението.


В София се състоя първата конференция „Жените в авиацията – устойчиво развитие и привличане на кадри”.От РВД припомниха, че кандидатите за Ръководител на полети трябва да са на възраст до 30 години, да имат бакалавърска степен и да владеят отлично английски език. Те преминават многостепенно обучение –теория и практика като в продължение на 10 месеца работят в залата за управление на полетите с личен ментор.


Акционерното дружество е инвестирало повече от 2 млн. лева в технологично оборудване през последните две години, с което производствените процеси са оптимизирани и усъвършенствани. Подобрено е качеството и външния вид на водещи продукти на компанията.


Стратегическото развитие на U-space зоните (специално дефинирани географски въздушни пространства за управление на безпилотни летателни апарати (UAVs) в рамките на Европейския съюз) и засиленото международно сътрудничество могат да затвърдят позицията на България в региона.


Блокове 4 и 6 на Нововоронежката АЕЦ изцяло покриват стандартите на МААЕ за експлоатационна безопасност. Екипът международни експерти препоръча практиката на централата за „Управление на аварии“ като най-добрата възможна за прилагане в АЕЦ по света.