АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Допреди година и половина тази жизнерадостна, петдесетинагодишна румънка е работила във фабрика, произвеждаща обувки за големи луксозни марки като "Гучи" (Gucci), "Кристиан Диор" ( Christian Dior) и "Тод‘с" (Tod's). Днес тази фабрика вече не съществува: тя затваря врати поради липса на поръчки, освобождавайки всичките 152 служители, които като Линда са били заети на пълен работен ден.
Тази фабрика снабдява най-вече италианската група за аеронавтика и отбрана Leonardo и бъдещето й е застрашено от приключването на срока на договора с американския технологичен гигант "Епъл" (Apple). Над 1 трилион полупроводника се произвеждат всяка година на пазар, който до 2030 г. ще е на стойност 1 трилион долара.
Китайска компания от Шанхай има намерение да построи фабрика за тръбни резби у нас. Това стана ясно след срещата на собственика на Pan-China Fastening Systems Co. (PCFS) Джим Зу и ръководството на Национална компания Индустриални зони (НКИЗ).
Фабриката в Своге е основана през 1924 г. и е първата за шоколад в България. С богата история и традиции, през годините тя се е утвърдила като символ на качество и е важен икономически фактор за региона, беше посочено на церемонията.
90% от продукцията ще се изнася в цяла Европа. Така компанията отговаря на нарастващото търсене на инженерингови продукти по поръчка, предизвикано от енергийния преход и цифровизацията.
Пловдивската фабрика на лидера в енергийното управление става независима от природен газ и може да постигне над 70% икономия на енергията за отопление и охлаждане.
Тя ще бъде разположена в град Шурани, на 1км източно от столицата на страната Братислава. Очаква се заводът да влезе в експлоатация през 2026 г., като в него бъдат разкрити 1500 работни места. Първоначално се предвижда в него да бъдат произвеждани батерии с общ капацитет от 20 гигаватчаса (GWh) годишно.
Днec 90% oт вcичĸи пpoизвeдeни cтoĸи в Aмepиĸa и Eвpoпa c цeнa дo 30 eвpo ce пpoизвeждaт в Kитaй, който e cвeтoвeн лидep в пpoизвoдcтвoтo нa пoвeчeтo видoвe пpoмишлeни cтoĸи и e нaй-гoлeмият изнocитeл в света.
Фабриката е изградена върху терен от 14 000 кв.м, със застроена площ 3210 кв.м. Инвестицията възлиза на 5.5 милиона лева, а строителството е продължило 1 година. В момента в нея работят 40 човека, като дружеството се надява да удвои работните места.
Възстановената фабрика „ТОМТАС“ ще произвежда части за самолети и хеликоптери и ще има голям принос за авиационния сектор на Турция.