АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
От 1-ви януари т.г. в Китай влиза в сила повишаване на законоустановената възраст за пенсиониране от 50 на 55 години за жените, работещи във фабрики, и от 55 на 58 години за жените на административни длъжности. При мъжете възрастта се вдига от 60 на 63 години.
Ръководството на френския производител на автомобилни гуми обяви решението си пред 1254 служители на засегнатите производствени обекти.
Това са нови фабрики за чипове в Германия и Полша. Националните власти в двете страни субсидираха сериозно създаването на индустриалните мощности, които в по-широк план са свързани и с амбициите на ЕС да поддържа високотехнологични производства в конкуренция със САЩ и Китай.
Излизането в пенсия на 60 години за мъжете, което е 5-6 години по-рано от развитите държави, както и на 55 години за жените, работещи в офиси, и 50 години за жените, работещи във фабрики, изглежда твърде рано.
Тя включва 3,84 милиона базови станции, които представляват повече от 60 процента от глобалните. Според данните в Китай са изградени също 300 5G фабрики и е стартирала реализацията на над 13 000 проекта за прилагане на 5G технологията в индустриалния интернет.
Родните производители на традиционни български консерви заложиха на представяне „3 в 1“ – на отличителния вкус на плодовете и зеленчуците от слънчевата ни страна, приготвени по традиционни рецепти в модерни и високотехнологични фабрики. Всички индикатори за успех на международните пазари са налице.
Шоколадовите фабрики ще трябва да изразходват всичките запаси от складовете си и няма да могат да ги възстановят, тъй като в страните от Западна Африка какаовите дървета са относително стари и трябва да бъдат заменени през идните години.
Според Джак Чен всяка компания може да произвежда автомобили дори, ако няма доставчици, фабрики или чертежи. Един бизнес би могъл да направи това чрез аутсорсинг - същият бизнес модел, който беше широко възприет в сектора на потребителската електроника. Компании като Sony и Apple осъзнаха предимствата на този метод преди десетилетия
3500-те текстилни фабрики на Бангладеш представляват около 85% от 55-те милиарда долара годишен износ на страната и доставят продукция за много прочути световни марки, като Zara или H&M. Но условията на труд, при които работят голяма част от 4-те милиона заети в отрасъла, повечето от които са жени, са катастрофални,
За корпорациите офшорингът в Китай бе финансов императив, като се има предвид, че работниците в американските фабрики печелеха по 20 долара на час, а лесно биваха заменяни от работници, печелещи по-малко от един долар на час. Много граждани на САЩ и западноевропейски държави бяха разгневени за това, че прехраната им бе отнемана.