АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Полетите ще бъдат от Анталия и Измир до Пловдив и ще се изпълняват от авиокомпанията "СънЕкспрес" (SunExpress). Чартърните полети са общо осем на брой и ще продължат до началото на февруари. Председателят на Съвета на директорите Дойчин Ангелов допълни, че пред финал са и разговорите за линията Анталия – Бурса – Пловдив.
„Фестивал на розовия домат“ на МЕТРО България и APRA Porter Novelli BCG е на финал на годишните награди на Международната асоциация за връзки с обществеността (IPRA)
България вече има един много добър и работещ План за възстановяване и устойчивост, който председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен ще ни предаде финализиран утре, заяви премиерът Кирил Петков в началото на редовното правителствено заседание.
Другите финалисти са Хелсингбори (Швеция), Талин (Естония) и Краков (Полша).
От март до май ще стартират всички проекти в участъка от София - Септември, жп възел „Пловдив“, участъка Оризово-Михайлово, гара „Зимница“, сигнализацията и телекомуникацията в участъка Пловдив-Бургас, както и 27-те надлеза по жп трасето Пловдив-Бургас.
Инициатива за опазване на старите гори и проект за възраждане на Дунавския регион са сред 27-те финалиста в надпреварата.
Иновативната компания AirLief, разработила проект за ефективна маска срещу мръсния въздух и вируси, спечели българския финал на конкурса на EIT InnoEnergy - PowerUp!, oрганизиран от Клийнтех България и InnoEnergy. Отборът на AirLief беше избран за “Стартъп на годината” в България и ще представлява страната ни на международния финал.
Пред финал е монтажът на двата нови роторни многокофови багера KWK-2000 и KWK-400L, с които ще се обнови част от тежкото минно оборудване в „Мини Марица-изток” ЕАД. Предвижда се те да бъдат въведени в експлоатация през пролетта на 2020 г.
Успешния финал на проекта белязаха три символични церемонни, по време на които бяха представени новите визии на два знакови обекта в Стария град – площад „Съединение“ пред музей „Възраждане и Учредително събрание“ и Самоводската чаршия, както и на градската среда в кв. „Чолаковци“.
Земеделските стопани в Добричкия регион добиха 32 956 тона рапица, рапицата намира приложение в хранително-вкусовата и химическата индустрия, от нея се произвежда биодизел.