АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Правителството на Великобритания пое ефективния контрол над последния голям стоманодобивен завод в страната от китайската група със спешни мерки, одобрени от парламента на извънредна сесия.


Причините за това са в липсата на постоянен контрол, ниските глоби и слабата правна защита на работниците, стана ясно на кръгла маса в Института за икономически изследвания при БАН.


Помощта за производител е в размер на 1800 лв. с ДДС и се предоставя за покриване на разходи за контрол за съответствие с продуктова спецификация, включваща разходи за задължителна годишна проверка на място от контролиращото лице за контрол за съответствие и лабораторен анализ на продукта при направената годишна проверка.


Доклад анализира представянето на глобалната конкурентоспособност на Европа въз основа на ключови показатели като публични финанси, бизнес среда и пазар на труда.


В програмата са заложени лекции по актуални теми като спецификите на интегрираната автоматизация на напояване, прецизно торене и климат контрол в ЦРСББ. Ще бъде очертано и какво точно включва автоматизацията.


Целта е по-голям и ефективен контрол върху доставките в реално време. Премиерът заяви, че водещата амбициозна цел на правителството, част от управленската програма, представена в понеделник, е изсветляването на българската икономика.


Тези планове са поредният опит на Пекин за установяване на строг държавен контрол над сектора, който има ключово значение на световно ниво. Китай вече диктува производството чрез система от квоти и контролирани от държавата дружества, отбелязва Ройтерс.


Държавната намеса на пазара на хранителни стоки би нанесла тежки вреди на потребителите и на икономиката, смятат те. Входираните на 6 и 7 февруари 2025 г. Проект на Закон за пределните надценки на някои хранителни продукти и Законопроект за мерките за ограничаване на печалбите и пряк контрол на цените на хранителните стоки от първа необходимост, предвиждат пряка административна намеса в ценообразуването на пазара на храни, включително пазара...


Кирил Ананиев е утвърден специалист в областта на публичните финанси с дългогодишен опит в Министерството на финансите, включително като министър и заместник-министър. Бил е и министър на здравеопазването.


Анализът на Министерството на финансите показва, че дефицитът по държавния бюджет, който ще се генерира за първото тримесечие на 2025 г., е около 3,634 млрд. лв. Той се базира на разчетите за обичайните разходи и трансфери, необходими за нормалното функциониране на системите в държавата.