EUR 1.9558
USD 1.8068
CHF 2.0847
GBP 2.3463
CNY 2.5360
you tube
mobile version

Фирми: Рафинерия, „Арон“, Киров АД без БФБ

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Фирми: Рафинерия, „Арон“, Киров АД без БФБ

mail16:32 | 13.06.2016прегледи 1713 коментарикоментари 0


България е прекратила делото пред търговския съд в Холандия за ликвидацията на проектната компания "Транс Болкан Пайплайн Б. В." (ТБП). Тя бе създадена за изграждане на петролопровода "Бургас - Александруполис", от който страната ни се отказа през 2011 г.  В компанията 51 на сто държи консорциум от руските държавни компании "Транснефт", "Роснефт" и "Газпром нефт", а българска и гръцка фирма си делят поравно останалите акции. Делото бе заведено от българската фирма "Проектна компания нефтопровод Бургас - Александруполис БГ" срещу руските компании и гръцкия консорциум ( "Хелпе-Траки" с 23.5% и гръцката държава с 1%). За него се разбра в края на 2015 година от доклад за нови 38 хил. лв., дадени на българската фирма, участваща в проекта. Неин принципал е финансовото ведомство. Внасянето на сумата тогава бе оправдано с нуждата страната ни да спазва задълженията си като акционер на проектната компания, докато води делото за ликвидация й след отказа на партньорите да закрият регистрираната в Амстердам "Транс Болкан Пайплайн Б. В." За времето от създаването си през 2007 г. компанията е натрупала загуба за 7.406 млн. лв.

Пета рафинерия за олио заработи в Ямбол. Тя е собственост на "ГМВ груп – фууд енд полимерс индъстри". Капацитетът на новата фабрика е преработка на 30 тона слънчоглед за 24 часа, или средно 30 хил. тона годишно. В момента натоварването на рафинерията достига 50% от капацитета й. Разкрити са 50 работни места, които с увеличаването на натоварването ще се удвоят. Рафинерията представлява комплекс със затворен цикъл на производство, в който освен олио се произвеждат бутилки и капачки за бутилирането му.

Магазинът за мебели "Арон" в столичния квартал "Люлин" е обявен за продажба по искане на кредитор. Търгът се организира заради просрочени дългове на имотната компания "Арон груп", която е свързана с оператора на магазините "Арон С". Търсената цена е малко над 8 млн. лв., а дали ще бъде продадена, ще стане ясно след месец. Търговската сграда се намира на ул. "Джавахарлал Неру" 4 и е на четири етажа. На долните е разположен т.нар. китайски мол, а горните са заети от мебелната къща. За продажба са обявени парцелът от 3000 кв.м и сградата, която е с площ 1662 кв.м. Началната цена е 8.121 млн. лв. с ДДС. В случай че бъдат подадени оферти от кандидати, купувачът ще бъде обявен на 7 юли. Върху имота има различни тежести. В тях влизат няколко възбрани от неназован кредитор, както и договорна ипотека в полза на "Райфайзенбанк".

Киров АД се отказа от листване на Българска фондова борса, става ясно от решение на Комисията по финансов надзор (КФН), с което прекратява образуваното производство за потвърждаване на проспект за допускане до търговия на регулиран пазар на акции. Киров АД е с предмет на дейност внос, продажба и поддръжка на едра строителна и минна техника и е с едностепенна система на управление, като се представлява от Киро Стоянов Киров. Киров АД консолидира Киров Строително и Минно Оборудване ЕАД и Пауър Продъктс Трейдинг ЕАД.

Източник: Сега, Капитал, Investor.bg

 

 


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Трейлър на руския игрален "ВЫЗОВ", заснет в Космоса

13:39 | 03-09-23 | 5969