АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Индексът на Ifo, който отразява бизнес нагласите на германските фирми, се понижава до 84,7 пункта през декември от 85,6 пункта през ноември. Това е най-ниското равнище на показателя от май 2020 година.
Най-висок дял от тях са в Дания (61%), Нидерландия (59,6%) и Италия (51,7%). Най-нисък дял от работещите е регистриран в Испания (17,9%), Кипър (19,1%) и Словакия (20,4%).
Проектите, финансирани по механизмите, ще трябва да отговарят на взискателните критерии за допустимост на ЕБВР за преход към зелена икономика и строгите технически стандарти и ще допринесат за спестяване на енергия и намаляване на емисиите на CO2.
Често това са сравнително малки и наскоро създадени независими малки и средни предприятия с малък експортен портфейл, които често действат като посредници при износа на санкционирани стоки, които не произвеждат сами, за държави с повишен риск от заобикаляне на санкциите, заключава публикацията на Статистическата служба на Нидерландия.
Как ще се промени регионалният енергиен пейзаж: Зеленият енергиен коридор GREGY беше представен на Power Summit в София. Предвижда се една трета от зеления енергиен капацитет на GREGY да бъде насочена към България, като електричеството ще бъде достъпно за пренос до Словакия, Унгария и Украйна.
Очаква се след сливането "Омником" да има приходи от над 25 милиарда долара, на база данни за 2023 г. Тя ще се конкурира с британската Дабъл ю Пи Пи (WPP) и френската "Пюблисис груп" (Publicis Groupe), които генерират годишни приходи съответно от 14,85 милиарда лири (18,97 милиарда долара) и 13,10 милиарда евро ($13,86 милиарда).
2,68 млрд. лв. е общият икономически принос от дейността на Лидл България за 2023 г., което е ръст от близо 67% спрямо 2021 г. Новата ребрандирана бензиностанция в кв. Бояна ще предлага през 2025 г. свръхбързо зареждане eMotion на електрически автомобили, възможности за рециклиране и е един от обектите в страната, захранван от слънчева енергия.
Най-много работещи използват интернет и преносими устройства с мобилна връзка в сектор „Създаване и разпространение на информация и творчески продукти; далекосъобщения“ - съответно 91.3 и 64.5%, а най-малко в сектор „Преработваща промишленост - съответно 27.0 и 13.8%.
„Причината да се срещаме с производителите на храни, с фермерите и с представителите на търговските вериги е, че решението ни да намалим ДДС от 10 на 5 процента и от 20 процента на 19 ще струва на държавната хазна почти 300 милиона евро. Вложихме 300 милиона евро на олтара на родината, за да може народът да плаща по-малко за храна“, каза премиерът Фицо.
Индексът на "Ифо", който отразява бизнес нагласите на германските фирми, се понижава до -33,9 пункта през ноември спрямо сезонно коригираните -29 пункта през октомври.