EUR 1.9558
USD 1.7948
CHF 2.0409
GBP 2.3262
CNY 2.4825
you tube
mobile version

Фистулни игли от какъв материал са направени - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
EК публикува списък от 47 стратегически проекта EК публикува списък от 47 стратегически проекта 07:40 | 26.03.2025 | 407

Според закон ЕС цели да добива 10 на сто, преработва 40 на сто и рециклира 25 на сто от нужните му материали до 2030 година. Суровините включват основни метали - алуминий, мед и никел, литий - основен материал за производството на батерии, и редкоземни елементи, използвани в постоянни магнити за вятърни турбини или в електрически превозни средства.

още
Иран ускорява производството на обогатен уран Иран ускорява производството на обогатен уран 14:45 | 28.02.2025 | 542

В доклада на базирания във Виена надзорен орган на ООН се посочва, че към 8 февруари Иран разполага с 274,8 килограма уран, обогатен до 60%. Това е увеличение с 92,5 кг от последния доклад на МААЕ през ноември. Този материал е на малка техническа стъпка от нивото на обогатяване на уран за оръжия - 90%.

още
ПЧИ в област Враца - €134 млн. ПЧИ в област Враца - €134 млн. 12:57 | 06.02.2025 | 489

Най-много преки чуждестранни инвестиции са направени в нефинансовите предприятия на територията на община Враца - 103 млн. евро, като в сравнение с предходната година те са с 1,3 на сто повече, се посочва в сайта на НСИ.

още
Китай:Какъв е реалният ръст на БВП? Китай:Какъв е реалният ръст на БВП? 11:30 | 28.01.2025 | 512

Икономиката на Китай е нараснала с 4,8 на сто през миналата година, сочи най-новата оценка на МВФ, част от анализа на Фонда за перспективите пред икономиката в световен мащаб, представен по-рано този месец.

още
Вратата е отворена за евро от 1 януари 2026 г. Вратата е отворена за евро от 1 януари 2026 г. 07:05 | 20.01.2025 | 537

Най-вероятно в идните месеци България ще подаде искане за извънреден конвергентен доклад, който ще излезе през пролетта и ще даде зелена светлина за въвеждането на еврото от януари 2026 г. Пътят е в голяма степен технически, тъй като основните политически стъпки и промени в законодателството вече са направени.

още
Цената на хляба на Балканите Цената на хляба на Балканите 06:30 | 15.01.2025 | 1207

От първи януари тази година в България ставката на данък добавена стойност (ДДС) на хляба отново е 20 на сто, след като бе нула процента за определени типове хляб като мярка в помощ на бизнеса и на хората заради ковид пандемията. Ето колко струва хлябът в съседните на България страни и с какъв ДДС е обложен.

още
Кулинарен фестивал във Върбица подготвят за м. май Кулинарен фестивал във Върбица подготвят за м. май 18:12 | 07.01.2025 | 910

Организаторите имат амбицията да предложат на гостите на събитието огромно разнообразие от баници. В предишното издание наред с традиционните – със сирене, направени по различни начини – точени, дърпани, втасали, месени, имаше и баници със спанак, лук, булгур, халва, пиле, кайма, картофи, лопуш, праз, грозде, тиква.

още
1 млн.лв. за лозари, 38 млн.лв. за биоземеделие 1 млн.лв. за лозари, 38 млн.лв. за биоземеделие 15:00 | 30.12.2024 | 539

Подпомагането има за цел да компенсира част от разходите на земеделските стопани, отглеждащи лози, направени за продукти за растителна защита, които се използват за контрол и ограничаване разпространението на вредители, съобразно Национална програма от мерки за предотвратяване разпространението и контрол на вредители по лозата (род Vitis).

още
Технологиите и туризмът - проучване Технологиите и туризмът - проучване 12:03 | 19.12.2024 | 649

През 2023 г. приблизително 82 на сто от всички резервации за пътувания са направени онлайн чрез мобилно приложение или уебсайт, което подчертава ключовата роля на дигиталните решения.

още
1 млн. лв. за производители на десертно грозде 1 млн. лв. за производители на десертно грозде 08:56 | 19.12.2024 | 692

Подпомагането има за цел да компенсира част от разходите на земеделските стопани, отглеждащи лози, направени за продукти за растителна защита, които се използват за контрол и ограничаване разпространението на вредители, съобразно Национална програма от мерки за предотвратяване разпространението и контрол на вредители по лозата.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg