АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Белгийските железници ще обособят места, където да се пази тишина - без разговори по телефона, силно говорене и мобилни устройства в тих режим.
Представителите на по-младото поколение – от 15 до 29 години, използват мобилния си телефон поне 24 месеца преди да си вземат нов, докато хората на възраст между 30 и 49 години предпочитат да задържат устройствата си по-дълго – около три и повече години.
На този фон възниква въпросът - какво можем да направим, за да избегнем неочакваните високи сметки за непоискан роуминг? Следвайте няколко съвета, дадени от експерти.
Без телефон (стационарен или мобилен) са 1.0% от домакинствата. Само стационарен телефон имат 1.0%, а 90.6% - само мобилен (преобладават тези с два и повече мобилни телефона). Двата вида телефони (стационарен и мобилен) притежават 7.4% от наблюдаваните домакинства.
Мадер и Шайбенбоген разглеждат темата за пристрастяването към мобилния телефон в новата си книга "Винаги включен" (allways on). Както при наркоманията, и при ползването на мобилния телефон е важна дозата. Прекомерната употреба просто ни откъсва от реалния живот.
Чиповете и полупроводниковите материали са навсякъде: във вашия телефон, автомобил, компютър и дори в хладилника! ЕП иска да е сигурен, че в ЕС се произвеждат достатъчно чипове и че европейците не страдат от недостиг. На вашите въпроси относно чиповете отговаря Дан Ника, член на ЕП.
Днес в света има 7,26 милиарда потребители на мобилни телефони, включително смартфони и конвенционални телефони. Това означава, че 91% от световното население притежава мобилен телефон.
Както към края на всяка година, и сега МРЗ, в момента 710 лв., отново е обект на препирни и политическо говорене. Популярните идеи и тази година са да се вдигне (до 780 лв.), да се вдигне с много (до 850 лв.) и една малко по-нова – да стане 50% от средната заплата в страната (до около 870 лв. по данни за Q3 2022).
Това са мобилен телефон, смартфон, лаптоп, таблет и настолен компютър, които вече не използват, а 22,2 на сто ги продават или подаряват. В пункт за събиране и рециклиране на електронни отпадъци предават старите си устройства 6,2 на сто от хората, съобщи НСИ.
Във всеки от новите електробуси е поставен QR код. Той може да се сканира с телефон или таблет и дава информация за знакови личности от историята на Русе. В статиите са включени подробности около техния жизнен път, с какво са допринесли за развитието на града, както и снимков материал.